Güncel Haberler

Bakan Soylu Ağrı Dağı eteğindeki köydeki vatandaşlarla telefonda konuştu

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Ağrı Kaymakamı Osman, Vali Yardımcısı Ahmet Kraliçe Baycan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mehmet Çim, İl Emniyet Müdürü Sayın Özen ve Doğubayazıt Kaymakamı Mehmet Kemal Akpınar ile Türkiye’nin en yüksek ayrımı taşıyan dağı Rakımı 5 bin 137 olan Ağrı Dağı eteklerinde bulunan Örtülü köyünü ziyaret etti.

Vali Varol, 32 dönümlük kayısı, badem, armut, elma, ceviz ve ayva ağaçlarından oluşan alanı gezerek çiftlik sahibi Abdülkadir Ardin’den bilgi aldı.

İncelemelerin ardından Vali Varol, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu telefonla arayarak oradaki vatandaşlarla görüştü.

Vatandaşlarla sohbet eden Soylu, “Valiyi arıyorsun, bizi aramıyorsun” dedi, muhtar, “Gel, kafamda yer var” dedi. cevabı verdi.

Vali, Varol’daki meyve bahçesi hakkında Bakan Soylu’ya bilgi verdi ve vatandaşların selamlarını iletti.

Bunun üzerine Bakan Soylu, “Beni oraya götürürsen çok sevinirim” dedi. dedim.

Soylu, bir köylü çocuğunun Bakan Soylu’ya “Ne zaman istersen gelebilirsin” dediğini söyledi.

Köydeki ziyaretin ardından Ağrı Dağı eteklerinde incelemelerde bulunan Vali Varol, Ağrı Dağı’nın bu kış sezonunda tırmanışa açılacağını, ilk tırmanış planının hazır olduğunu ve çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini belirtti.

Vali Osman Varol, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden “Ağrı Dağı’nın eteğinde; Doğubayazıt, Kapalı Köyümüz. Devletimiz ve milletimiz el ele yürekten yürekten yürür. “paylaştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu