Güncel Haberler

Bakan Selçuk açıkladı! Normalleşme Desteği ve İlave İstihdam Teşviki’nin süresi uzatıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Kovid-19 salgınının işgücü piyasasına etkilerini en aza indirmek ve istihdamı desteklemek amacıyla, Bazı Hak Taleplerinin Yeniden Yapılandırılması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından Cumhurbaşkanlığı kararıyla verilen teşvik ve destekler konusunda. açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı kararıyla “Normalleşme Desteği” nin 30 Haziran 2021’e kadar uzatıldığını belirten Selçuk, “3 ay olan kullanım süresi 6 aya çıkarıldı. Bu desteklere” Normalleşme Desteği “adı altında devam edeceğiz. “Normal çalışma düzenine geçen iş yerlerimiz için. Böylece istihdamı korumaya devam edeceğiz”.

Bakan Selçuk, istihdamı koruma ve artırma kapsamında işverenlere prim ve vergi desteğini düzenleyen “Ek İstihdam Teşviki” döneminin 31 Aralık 2022’ye kadar uzatıldığını paylaştı. Selçuk, bu teşvikle bunlara prim desteği verildiğini belirtti. Bir önceki yıla ait ortalama sigortalı sayısına ek olarak istihdam edilenler devam edecek.

Kadınların, gençlerin ve mesleki yeterlilik belgesine sahip kişilerin istihdamına uygulanan teşvik hakkında açıklamalarda bulunan Selçuk, bu teşvikin süresinin 31 Aralık 2022’ye kadar uzatıldığını söyledi. Selçuk, bu tedbirlerin koruma ve artırma noktasında alınmasını diledi. Employment Shield ile istihdam; çalışanlarımız, iş arayanlar ve işverenlerimiz için faydalı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu