Güncel Haberler

Bakan Ersoy ‘otel’ iddialarına cevap verdi

TBMM, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kamu Denetçiliği Kurumu, Anayasa Mahkemesi ve Sayıştay Genel Kurulu’nda görüşülen 2021 bütçelerinde CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak söz aldı.

CHP’LI BUDAK: NASIL EV SAHİBİ VE KİRACI OLUNUR?

Budak, turizm sektörünün en büyük yükünü taşıyan rehberin durumunu dile getirerek konuşulduğunu, Singapur’un rehberine aylık bin dolar hibe yaparken, Türkiye’de tek kuruş bağış yapılmadığını söyledi.

Budak, 100 milyon dolarlık turizm tesisinin 30 milyon dolarlık uzmanlar tarafından değerlendirildiğini, bunun da iflas veya mülkiyet değişikliğine yol açabileceğini belirtti.

Budak Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a, “Devletin en önemli dairesinde oturuyorsunuz ve bu ofiste otururken Bodrum’da bir otel satın alabiliyorsunuz. O otelin arazisi Turizm Bakanlığına tahsis edilmiştir. Nasıl hem ev sahibi hem de kiracı olabilirsiniz? “soruyu yönetti.

BAKAN ERSOY’DAN CEVAP

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, CHP Antalya Milletvekili Osman Budak ve CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban’ın Bodrum’da otel satın almasıyla ilgili olarak kendisine yönelik bazı suçlamalarda bulunduğunu ifade etti:

“Değerli Milletvekilleri, 1985 yılından beri 35 yıldır turizm mesleğindeyim. 30 yıldır turizm işletmeciliği ve turizm yatırımı yapan 1991 yılında kurduğum şirkette 6 bin 800’den fazla çalışanımız, Turizmde en yüksek ciro, yurtdışında yatırımı olmayan, Türkiye’nin önde gelen turizm grubunun öncelikli faaliyet alanlarından biri olan otel içi alım-satım, Türkiye’nin turizmine her koşulda güvenmek, Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmaktan daha doğal olabilir mi? 2003 yılından bu yana, yaklaşık on altı yıldır son derece yanlış ve anlamlı bulduğumu belirtmek isterim. Turizm ödenekleri, turizm yatırımları hakkında herhangi bir bilginiz yok. Hadi, anlayabiliyorum, ama en azından iki buçuk yıldır bilen birine sormalıydın. “

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu