Güncel Haberler

Bağcılar’da Göztepe Mahallesi riskli alan ilan edildi

bağcılar'daki göztepe mahallesi riskli bölge ilan edildi

Kentsel dönüşümün devam ettiği Bağcılar ile ilgili bir karar Resmi Gazete’de yayınlandı. Göztepe İlçesi’nde yaklaşık 22 hektar (218.373 metrekare) alan 2 Aralık’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de riskli alan ilan edildi. 3249 sayılı kararda, İstanbul İli, Bağcılar İlçesi, Göztepe Mahallesi sınırları içerisinde sınırları ve koordinatları belirtilen alanın Kanunun 2. ve Ek 1. maddelerine göre riskli alan ilan edildiği belirtildi. 6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında. Kararın devamında riskli alan olarak ilan edilen alanın haritaları, eskizleri, sınırları ve koordinatlarına da yer verildi.

“MODERN BİR YER OLACAĞIZ”

Riskli alandaki dönüşümü burada ikamet eden vatandaşla birlikte gerçekleştireceklerini belirten Bağcılar Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürü Evren Erteğin, “Göztepe Yanyol dediğimiz bölgede 22 hektarlık (218.373 metrekare) alan oldu. riskli bölge ilan etti. 6 bin 153 vatandaşın yaşadığı bu bölgede 460 bina, 2 bin 150 daire ve işyeri bulunuyor. Tahliye ve tadilatları burada yaşayanlarla birlikte yapacağız. Bölgeyi konut, ticaret ve turizm açısından yaşanabilir ve modern bir yer haline getirmeyi planlıyoruz. Önce alanı 20 aşamaya ayırdık. Anlaşma olur olmaz etapları terk edeceğiz ”dedi.

10 bölgenin riskli olduğu ilçede, 20 Nisan 2020’de Yeni Mahalle’de 11.402 metrekare alan ve 1 Haziran 2020’de Fatih Mahallesi’nde 21.398 metrekarelik riskli alan bu yıl açıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu