Güncel Haberler

BAE ‘tarihi bir anlaşma’ diyerek Hz. Muhammed’e hakaret eden İsrail takımı Beitar Jerusalem’in yarısını aldı

Beitar Jerusalem’in internet sitesinden yapılan açıklamada Şeyh Hamad bin Khalifa Al Nahyan, İsrail futbol takımının yüzde 50’sinin Premier Lig’de satın alınmasını içeren “tarihi” bir anlaşma imzaladı ve 10 yıl içinde takıma 92 milyon dolarlık yatırım sözü verdi. belirtildi.

İsrail basınında çıkan haberlerde, ekibin başkanı ve CEO’su Moshe Hogeg’in eski pozisyonunu elinde tutmaya ve hisseleri kontrol etmeye devam edeceği ve gelecekte Al Nahyan’ı da içerecek yeni bir başkanlık heyeti kurulacağı bildirildi.

BAE ve Bahreyn, 15 Eylül’de Beyaz Saray’da düzenlenen törenle İsrail ile ilişkileri normalleştirmek için bir anlaşma imzaladı.

IRKÇI BİR EKİP OLARAK BİLİNEN

İsrail’in en ırkçı futbol takımı olarak bilinen Beitar Kudüs, her Arap takımı Hz. Muhammed’e hakaret eden bir futbol takımı olarak bilinir.

İşgal altındaki Kudüs’te 1936’da kurulan Beitar Kudüs, tarihi boyunca Arap ve Müslüman karşıtı olması ve hiçbir Arap sporcunun oynamamasıyla bilinir.

Onları her zaman destekleyen İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, iki Arap olmayan Müslüman Çeçen oyuncunun takıma alınmasına tahammül edemeyen taraftarların aşırılıklarını yatıştırmaya çalıştı. Çeçen Sadayev ve Kadayev’e “Araplara Ölüm” sloganları atan ırkçı grup, iki oyuncuyu takımdan ayrılmaya zorladı. Taraftarların baskısına dayanamayan Çeçen oyuncular, bir süre sonra Beitar Kudüs’ten ayrıldı.

La Familia, geçen yıl yeniden konuşulacak çirkin bir eylem gerçekleştirdi. Irkçı grup, ekibin yeni transferi Ali Muhammed’i hedef aldı. Ali Muhammed isminden rahatsız olduklarını söyleyerek oyuncudan ismini değiştirmesini istedi.

ABD Başkanı Donald Trump, 13 Ağustos’ta İsrail ve BAE’nin “ilişkilerini tamamen normalleştirmek” için bir anlaşmaya vardıklarını duyurdu.

BAE, 1979’da Mısır ve 1994’te Ürdün’den sonra İsrail ile normalleşme anlaşmasına varan üçüncü Arap ülkesi oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu