Magazin

Azra Akın: Güzellik yarışmalarına inanmıyorum

O her zaman neşelidir, ekranın önünde kıpır kıpır kıpır kıpır kıpır kıpır kıpır kıpır kıpır duramaz bile. Her soruya uzun cevap veriyor, “Doğumdan sonra çeneme çarpıyor, sürekli konuşuyorum” diyor. Oyuncuların anne olduklarında bırakacakları önyargılara inanmak istemiyor:

“Üretken bir insan olarak, anneliğimi ve işimi birlikte yönetme refleksim her gün gelişiyor.” Azra Akın’la, yıllarca kendini kimsenin bilmediğinden beri yaşadığı önyargılar hakkında samimi bir sohbete başlıyoruz.

Cinsellik, kendimizin en basit ve en masum haliyle olduğumuz yerdir

◊ İnsanların algısında her zaman masum ve tatlı bir duruşunuz var. Bu görüntü ne kadar doğru?

Evet, doğru görüyorlar. Masum ve iyi kalpli olduğum için insanları ve hayvanları korumak için bile ileri gidiyorum. Bu benim özüm.

◊ Öyleyse özelliklerin arasında seksilik yok mu?

Hiç değil mi! Cinsellik insan doğasındadır. Doğal olan, kendisiyle barışık, sevgiyi ve saygıyı bilen, hoşgören ve üreten herkes gibi ben de seksi olabilirim (gülüyor).

◊ Seksi olmanın ne anlama geldiğini düşünüyorsun?

Benim için seksilik ruhunuzda rahat hissetmek demektir. Bacağımı açıp doğru bakmam gerekmiyor. Bence kendileriyle barışık, hatalarını kabul eden ve diğer kişiye karşı dürüst olan insanlar seksi. Sadece kıyafet veya duruşla seksi olamazsın.

◊ Peki cinsellik senin için ne ifade ediyor? azra akın: güzellik yarışmalarına inanmıyorum

Cinsellik, bizim en basit ve en masum olduğumuz yerdir.

◊ Neden?

Çünkü artık özgürlük var, utanç yok. Ruhsal olarak birçok şeyi deneyimleyebileceğimiz bir andır. Benim için cinsellik safça özünü başka biriyle paylaşmaktır.

◊ Hakkınızda ne söylerseniz söyleyin, “Artık yok” diyoruz?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu