Güncel Haberler

Aynı aileden 3 kişi hayatını kaybetmişti! Kahreden detay ortaya çıktı

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesine giden Uzman Çavuş Serhat Önal, eşi Gülay Önal ve çocuğu Adil Efe Önal’ın cansız bedenleri Habur Çayı’na uçan araçtan çıkarıldı. 3 gün önce tanıştığı Uzman Çavuş Serhat Önal ile eşi ve bebeğiyle aynı kazada hayatını kaybeden annesinin evine acı haber ulaştı. Haberin ardından köyde büyük bir üzüntü hüküm sürdü. Jandarma ve sağlık ekiplerini de bekleyen mahalle muhtarı Ali Koçak, “15 günlük izinle gelmişti. Hoşçakal deyince Gaziantep’te kayınvalidesinin yanında 2 gün kalacağını ve sonra işe döneceğini söyledi. Bugünkü kaza sonucu Beytüşşebap’ta eşi ve çocukları öldü. Haberi yeni aldık, çok üzgünüz, çok acı bir durum. Yaklaşık 4 yıl önce ikinci görev yeri olan çavuştu. İlk görev yeri Giresun, ikinci görev yeri Şırnak’tır. “Şırnak’a giteli 1 yıl daha olmadı.”

En son tanıştığı komşuyu uyardı

Serhat Önal’ı çok sevdiğini söyleyen Mehmet Tatarhan, ısrarlı davetleri sonucunda olaydan 3 gün önce Önal, eşi ve çocuğunu evinde ağırladığını belirterek, Önal ve ailesiyle tanışan son kişi olduğunu ifade etti. Hanağzı Mahallesi’nde yaşadı. Tatarhan, 3 gün önce akşam saatlerine kadar kendisiyle sohbet ettiklerini, akşam 22.30’da Önal ve ailesinden ayrıldıklarını anlattı. Tatarhan, kendisini gündüz gitmesi ve oruç tutmaması konusunda uyardığını belirterek, “Beni aradı ve sohbet etmek istedi. Başka şeyler gündeme geldiğinde görüşemedik, izninin bitmesine 3 gün kala ısrarlı davetlerimle evimize geldik. Gece 22.30’a kadar oturduk, çay ve kahve içtik. Çocuklarımız onun çocuğuyla oynadı. Sohbet ettik. Ona ‘Gündüz git, tehlikeli, yavaş git’ dedim. Tamam kardeşim dedi. ‘Zaten bir yılım kaldı, yazın tekrar görüşürüz’ dedi. Araçlarına binip gittiler. O çok iyi bir çocuktu, ustaydı. Bugün öğlen 12:00 civarında acı haberi aldık. Biz çöktük. Köydeki son görüşmem benim için daha acı vericiydi. Beraber sohbet ettik, şaka yaptık. 22: 30’da seyir yapıyoruz dedi.

Serhat Önal’ın 3 kardeşi daha olan bir erkek kardeşinin polis memuru iken, babası Adil Önal’ın gece bekçisi olduğu, 14 Şubat 2012 tarihinde av tüfeğiyle vurularak öldürüldüğü öğrenildi. İslahiye’deki adliye lojmanlarında izleyin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu