Güncel Haberler

Aynadaki ilk bakış

ÇEVRİMİÇİ KURSLARVERİRİM

Ebru Şahin kimdir?

82 doğumluyum. Gaziantepliyim. Ev hanımıyım. İki çocuğum var, hayattaki en büyük şansım. Hadis ve Kuran’ı kendime, yakın arkadaşlarıma ve arkadaşlarıma öğretiyorum. Günümüzde pandemi nedeniyle derslerimizi online olarak yapıyoruz. Ayrıca ben veteriner teknisyeniyim. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayvan Hastanesi’nde 2 yıl gönüllü oldum. Daha sonra Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi’nde (OÇEM) öğretmen açığı olduğu için orada çocuklarımızla bir yıl geçirdim. Sonra Ankara’ya geldik. Burada da dışarıdan İlahiyat okudum. Artık çocuklar büyüdü, bana ihtiyaçları yok, onlara ihtiyacım var.

Nasıl tanıştın?

Ebru Şahin: Kız kardeşim ve Ali Bey’in kız kardeşi Nizip’te Kuran kursunda eğitmenlik yaptılar. Yaz okulu tatillerinde kız kardeşime gitmeyi severdim. Ali Pakistan’dan gelip evlilik planlarına başladığında kız kardeşi beni ona önerdi. Hatta ablamın kınasıyla çekilmiş toplu bir fotoğrafı göstererek ‘En güzel kızı burada bulun’ dedi. Ali Bey ablamı gösterdi (gülüyor). Kız kardeşi bana işaret ederek ‘Hayır, o değil.

Ali Şahin: Yaklaştım ama nihayetinde. Ebru Hanım o kadar güzeldi ki güzelliği bir ışık huzmesi gibi fotoğrafa yansıdı ve görülemedi. Güzelliği yanındakilere yansıdı.

Ebru Şahin: Politika öyle bir şeydir. Evde de var. Ailesini seviyordum ama Ali Bey’i tanımıyordum. Sonra hem sormaya hem de görmeye geldiler. Annemin evinin kapısında duvar aynası vardı. Odanın kapısını ve kapının önündeki odayı gösteriyordu.

Ali Şahin: O ayna çok stratejik bir aynaydı. Ebru’yu o aynada ilk kez görmüştüm. İçi kalabalık, göz teması imkanı yok. Kalabalığa bakmaktan da utanıyorsunuz.

BABADAN TARAFA YOLCULUĞA VETO

Ebru Şahin: Ali Bey gelip giderken beni oradan izliyordu. Kalabalık odaya girdiğimde bakacağım ama Abdi kardeşim de içeride ve çok kıskandı. Ali’ye her girdiğimde gözlerini üzerimde tuttuğu için bakamadım. Mutfağa gittim ve kız kardeşime dedim ki; ‘Göremedim, git kardeşine bana bakmamasını söyle’. Ablamın uyarısı üzerine kardeşim salondan çıkarıldı. Daha sonra salona girip çıkarken aynada Ali Bey’e bakmaya başladık.

Talep ve nişan süreci tamamlandığında evlilik hazırlıklarına başladık. Ali, İstanbul’da bir ev kiraladı. Düğün öncesi Gaziantep’ten İstanbul’a bir aile olarak eşyaları yerleştirmek için gittik. Evi yerleştirip Gaziantep’e döndük. Dönüş yolunda Ali Bey anneme benimle otobüse binmek istediğini söyledi ama babam bu isteği veto etti.

aynaya ilk bakış

HAYATIMIN EN UZUN YOLCULUĞU

Ali Şahin: Hayatımın en uzun yolculuğu. Pakistan’dan Gaziantep’e yedi gün seyahat ettim, daha uzun sürdü. Eşiniz olacak kadınla aynı otobüstesiniz ama yan yana oturamazsınız. 12 saatlik İstanbul-Gaziantep otobüs yolculuğu 12 yıl gibi geldi bana. Hemen yanınızda ama yan yana oturamazsınız. Duyguların bloke olmuş gibi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu