Güncel Haberler

Aydın’da akıllara durgunluk veren olay! 1 yaşında yuttuğu toplu iğneden 18’inde kurtuldu

Çobanisa’nın kırsalında yaşayan Erdoğan ve Medine Akdağ çiftinin 3 çocuğunun en küçüğü olan Gözdenur Akdağ, 1 yaşındayken kız kardeşiyle oynarken iğne yuttu. Akdağ ailesi kızlarını Aydın Devlet Hastanesi’ne götürdü. 2 yıllık tedaviden sonra herhangi bir çivi bulunmadığı belirtildi. Ancak geçen Aralık ayında Gözdenur Akdağ, sürekli karın ağrısı şikayeti üzerine Çine Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Burada yapılan muayenede karnına iğne olduğu tespit edilen Akdağ, Aydın Doğumevi ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edilerek tedaviye başlandı. Aileye ameliyatın burada yapılamayacağı bilgisi geçen Mart ayında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne başvurdu. Burada yapılan tedaviler sonucunda operasyon 7 Aralık Salı günü gerçekleştirildi. Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr.Murat Yılmaz’ın gerçekleştirdiği 2 saatlik operasyonun ardından genç kızın karnından iğne çıkarıldı. Görüntüleme yöntemi ile iğnenin bağırsaktan çıktığını ve yağ dokusunda saklı olduğunu gördüklerini ifade eden Yılmaz, iğnenin bağırsağı delmesine rağmen hastanın şanslı olduğunu söyledi.

aydın'da akıllara durgunluk veren olay!  18 tanesi 1 yaşında yuttuğu iğneden kurtuldu

17 YAŞINDA

Karnındaki iğneden 17 yıl sonra kurtulan Gözdenur Akdağ, “İğneyi yuttuğumda 2 yıl hastanede tedavi oldum, o sırada iğnenin çıkarıldığını söylediler. Bu yüzden 17 yıl bekledik. Sonra geçen yıl karın ağrım başladı. Mart ayında Adnan Menderes Üniversitesi’ne başvurduk ve o zamandan beri tedavi görüyorum. Sonunda ameliyat oldum. Operasyon iyi geçti. Şu anda çok acı çekmiyorum. 17 yıl iğne ile yaşadım. Midemde ağrı olduğu zaman hastaneye gidiyorduk ama serum verip gaz spazmı diyerek geri gönderiyorlardı. Çok güzel bir duygu ve bu yüzden mutluyum ”.

Anne Medine Akdağ, yıllar sonra çividen kurtulduğu için çok mutlu olduğunu ve kızının bir an için yanından ayrılmadan sağlığına kavuştuğunu söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu