Güncel Haberler

Ayda bir ‘Çıkalım mı’ diyordu

Sizi tanımakla başlayalım. İpek Bulut kimdir?

Burhan ile meslektaşız. Ege Üniversitesinden arkadaşız. 26 yıldır evliyiz ama birbirimizi yaklaşık 30 yıldır tanıyoruz. Burhan ile iyi bir okul arkadaşlığımız vardı ve sonra evliliğe dönüştü. Aslen Bursalıyım ama 26 yıldır eşimin memleketindeyim dolayısıyla Adanalı sayılırım.

.Okul arkadaşlığı nasıl evliliğe dönüştü?

Burhan son sınıftı, aktif bir insandı. Tanıştığımız günü hatırlıyor musun Burhan?

Burhanettin Bulut: Aslında dikkatimi çekti, sonra tanıştım. İpek basketbol takımındaydı. Bir grup arkadaşları vardı; ilk önce onlarla karıştım. Arkadaş olarak yaklaştığımı düşünme, önce ileri arkadaş olma fikrini söyledim ama dört yıl arkadaş kaldık. Ayda bir İpek’e ‘Dışarı çıkalım mı? ‘Hayır’ derdi.

BURHAN GİTTİ GEÇERSİZ KALDI

İpek Bulutu: Her ay sorardım, ‘Biz böyle iyiyiz’ derdim. Çok iyi konuşan çok iyi bir arkadaştır. Fikirlerinizi çok sevdim; konuşur, paylaşırdık, sorun yaşardık. Bir yılım daha vardı ama Burhan gidecekti. İşte böyle oldu, Burhan gitti, ben kaldım. Boşluğa düştüm dostum, arkadaşım gitti.

Burhanettin Bulut: Bir gün İzmir’e gittim ve ‘Bu iş devam eder ya da biter’ dedim.

İpek Bulutu: Biraz dinlendi mi, ne …

Burhanettin Bulut: Yine ‘hayır’ dedi ve Adana’ya döndü. Sonra hiçbir telefonuna ulaşmadım. Sonra uyandı. Tanıştığımız günden beri ilk kez geride duruyordum. Her zaman yanında olan kişi ilk kez uzaklaşıp telefonlarına cevap vermeyince İpek Adana’ya geldi.

ADANA’YA GELİŞME ‘EVET’ DEDİ

İpek Bulutu: Yani ıssızlığın peşinde. Telefon etmek için ankesörlü telefona giderdim, ulaşamadım, açmazdım, kendimi kötü hissetmeye başladım. Belki o zaman kaybettiğimi anladım; Yanımdayken pek takdir etmedim. Adana’ya gelişim ‘Evet’ diyordu, muhtemelen ‘Evet’ demeye geldim. ‘Tamam olabilir, ne yapabiliriz, hadi çizgimizi çizelim’ dediğini hatırlıyorum. İki gece kaldım, ailesiyle tanıştım ve 6 ay içinde evlendik. Burhan 92’de, ben 93’te mezun oldum. Bursa ve Adana’da düğünler yaptık. Düğün tarihimiz 16 Ekim 93. 19 Ekim’de Adana’da düğün yaptık.

.Vuslatayı çabucak kaptın …

Burhanettin Bulut: O dönemde Adana adliye etkinlikleriyle tanınıyordu. Bu yüzden ailesi temkinliydi. İpek’in kararlılığıyla oldu. ‘Kızımız okulu bitirip eczanesini Bursa’ya ve ilçeye açacak’ gibi beklentileri var. Önlerine kara sakallı bir Adanalı geldi. Doğal olarak biraz endişeliydiler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu