Güncel Haberler

Aşı olmakta sıkıntım yok

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Cuma namazını İstanbul Ayasofya Camii’nde kıldıktan sonra çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan gündeme ilişkin şu mesajları verdi:

AŞI GÖRÜŞMELERİ

“(Aşı sadece Çin’den mi alınacak? Türk çiftinin Almanya’da geliştirdiği aşı da tercih edilecek mi? Siz de aşı olacak mısınız?) Kesinlikle çeşitlilik var. Uğur Bey (Şahin) ile şahsen tanıştım. Bakanımız da yine görüştü. Sadece Çin değil, Rusya ile Çin dışında da görüşmeler var. Şahsen aşı olmak konusunda herhangi bir problemim yok. Çünkü sağlık tehlikede. Sağlığın tehlikede olduğu yerlerde, elbette, sağlığımızı korumak için ne gerekiyorsa yapmalıyız. Özellikle COVID noktasında ülkemizdeki tüm vatandaşlarımıza örnek olmak için böyle bir adım atmamız gerekiyor. Umudumuz bu tedavi yöntemleri ile vatandaşlarımızı bir an önce bu dertten kurtarmaktır.

TOPBAŞ’IN DURUMU

(Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın sağlık durumu) Bu sabah oğlu Hüseyin Bey ile tanıştım. Şu anda daha iyi hale geliyor, dedi. Ama maalesef zor bir dönemi atlattı. Aslında, onunla 15-16 gün önce tanıştığımda durum böyle değildi. Ancak ondan sonra olumsuz bir ruh hali patladı. Umarız bir an önce yoğun bakımdan çıkar. Rabbimin sizi iyileştireceğini söylüyoruz. Biz dua ediyoruz.

MACRON FRANCE’YA BELA

(Fransız Parlamentosu’nu Dağlık Karabağ Cumhuriyeti’ni tanımaya çağırarak) Her şeyden önce Minsk grubu bir arabulucu gruptur. Arabulucu olan bir grubun ayağa kalkıp bu kadar bağlayıcı olmayan bir yola yönelmesi önemlidir. Yani Fransa’nın bir süreliğine arabulucu kimliği bu zamandan çoktan ortadan kalktı. Neden? Arabulucusunuz. Öte yandan, arabuluculuk yaptığınız yerle ilgili kendi meclisinde; Tabii bu aynı zamanda parlamentonun devlete bir tavsiyesidir. Ancak Macron, Fransa’yı rahatsız ediyor. Macron ile Fransa aslında çok çok tehlikeli bir dönemden geçiyor. Umarım Fransa bir an önce Macron sorunundan kurtulur. Aksi takdirde sarı yeleklilerden kurtulamayacaktır. Bu sarı yelekler daha sonra kırmızı yeleklere dönüşebilir. Böyle bir sorunla karşı karşıya. Ve şimdi yönetim olarak nasıl bir karar alacaklarını göreceğiz. Aslında bakanlar arasında zaten olumsuz kararlar var.

MARSİLYA’YI VERSIFY EDİYORLAR

Artık sevgili kardeşim İlham Aliyev’in Fransızlara bir tavsiyesi olduğunu biliyorsunuz. Ne dedi? Ermenileri bu kadar seviyorlarsa Marsilya’yı Ermenilere vermeleri gerektiğini söyledi. Ben de aynı tavsiyeyi veriyorum. Çok seviyorlarsa Marsilya’yı Ermenilere versinler. Bu kadar basit. Üstelik bu topraklar Karabağ bizim Azerbaycanlı kardeşlerimizin topraklarıdır. Ve bu yerler 28 yıldır işgal altında. ABD işgal altında olduğunu kabul ediyor. Rusya da kabul ediyor. Fransa da kabul etti. Şimdi farklı yollar izlediler. Elbette Azerbaycanlı kardeşlerimiz göbeğini kendileri kesti. Ve mevcut durum geldi. İyi şanslar diyoruz. Salı senin gününse inşallah oradaki törenlere eşimle katılırım. “

CHP’NİN ŞIRAZASI KAYIP

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na açtığı hakaret davasına ilişkin soruyu şu şekilde cevapladı: “Şu anda Cumhurbaşkanlığı’nda görev yapan bir kişi olarak, öncelikle bu kişiden kanun çerçevesinde hesap sorulması, hakaret seviyesi, eleştiri değil. Nitekim avukatlarım şimdi bu kişiden hukuk bürosunda ne gerekiyorsa hesap vermesini istiyorlar. Bu kadar. Çünkü namus denen bir şey var. Sınırlarını bilmesi gerekiyor. Bu ülkede Cumhurbaşkanı ve Cumhurbaşkanlığı ile nasıl konuşulacağını, oraya nasıl mesaj gönderileceğini öğrenmesi gerekiyor.

Taciz İddiaları

(CHP’de taciz ve tecavüz iddiaları) Her zaman temiz belediyecilik, ahlaki belediyecilik vs.’den söz eden bu şahıs, maalesef üssüne, seçtiği kadroya sahip olamayacağını açıkça ortaya koydu. Daha da ileri gidiyorum. Bildiğiniz gibi şu anda İstanbul il başkanı olan bayan çok ciddi bir suç durumuyla karşı karşıya. Ve temyizde. Buradan ne çıkacağı belli değil. Bu çok açık. CHP’nin itirazı bir zamanlar ortadan kalktı. Şiraz’dan çıkan siyaset anlayışı ile CHP yönünü kaybetti. Ve bundan sonra bu yöne gitmek çok çok zor. Biliyorsunuz bu dönemde Ankara’dan İstanbul’a dirsek yürüyen, terör örgütleriyle kol kola yürüyen bir CHP ile tanıştık. Ve millet ittifakı adı altında bir şeyler yaratmaya çalışan CHP’nin de kendini toparlayamayacağına inanıyorum. “

aşı olmakta sorunum yok

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu