Güncel Haberler

Asansör parçası çalan hırsızlar kamerada

İlk olay 2 Aralık Çarşamba günü saat 19:00 sıralarında Esenyurt Balıkyolu Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre 2 şüpheli rastgele zile çarptı ve ellerinde bir alet çantasıyla daireye girdi. Bina asansörünün trafosunun bulunduğu tavan arasına tırmanan zanlılar, alet çantasındaki malzemeleri kullanarak trafo içindeki beyni çalarak kaçmayı başardı. Asansörün çalışmadığını anlayan apartman sakinleri, üst kata çıktıklarında beynin çalındığını görerek polis ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, güvenlik kamerasını inceledikten sonra hırsızları yakalamak için çalışmalara başladı.

Taşıyıcıyı çalarken apartman sakinleri tarafından yakalandılar

5 Aralık Cuma günü buraya gelen hırsızlar, asansör trafosunun bulunduğu çatı katına geri dönerek, çıkardıkları gürültü nedeniyle alt katta yaşayan vatandaşı yakaladı. Vatandaş onlara bağırınca hırsızlar daireyi terk etti ve hızla kaçtı. Hırsızların giriş çıkış anları dairenin güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Vatandaşlar, tekrarlanan hırsızlık olaylarının ardından kendi önlemlerini aldı. Sakinleri hırsızlardan korumak için kapıyı kilitlerken bir vatandaş da asansör trafosunu evine taşıdı.

“DÜZENLENECEKLERİ BİLİYOR”

Bina sakinlerinden Adem Furkan Donat, “Asansörün trafosunun beynini çaldılar” dedi. Ertesi gün 2 kişi alet çantalarıyla geldi, merdivenlerden çıktı ve söktüler. Kimsenin ruhu duymadı. Biz de ne olduğunu anlamadık. Bu sabah gürültülü Alev Teyze yüzünden tanışmışlar. Onu götürürlerdi. Biz izin vermedik. Asansör çalışmıyordu çünkü beyni yoktu. Kamera kayıtlarını da polise verdik. Zaten çok net. Ayrıldıktan sonra ertesi gün geldiler dedik ve bu sefer makinenin trafosunu sökmeye çalıştı. Aynı insanlar değil. Onlara özellikle baktım. Makineyi sökmeye gelip gidenler aynı insanlar değil. Organize oldukları açıktır. Çünkü amaçları bu şekilde. Öte yandan kullanmadığımız eşyaları depoladığımız bir depomuz var ama tek amacı trafo ve asansörün beyni ”.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu