Güncel Haberler

‘Artan koronavirüs vakalarının ardından tuvaletler yoğun bakıma çevriliyor’ iddiasına açıklama

Ordu Sağlık İl Müdürlüğü, Kovid-19 tedbirleri kapsamında sağlık kurumlarında yapılan düzenlemeye ilişkin açıklamalarda bulundu.

İl Sağlık Müdürlüğü sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Artan koronavirüs vakalarının ardından tuvaletler yoğun bakıma dönüştürülüyor ‘başlıklı haberde, bazı medya organlarında olduğu görüldü. İlimizdeki bazı hazırlık düzenlemelerine ilişkin asılsız iddialara açıklamalara yer verilmiştir.

Açıklamada, tuvaletlerin sağlık kuruluşlarında düzenlemeler arasında yer almadığı belirtilirken, şunlar kaydedildi:

“Pandeminin başladığı 2020 Mart ayından itibaren artan hizmet ve yoğun bakım ihtiyacına karşılık Ordu Devlet Hastanesi’nin kapasitesi artmıştır. Hasta yoğunluğunun artmaya devam etmesi durumunda önümüzdeki dönemi planlıyoruz. Bu kapsamda Kovid-19 hastalarına hizmet verebilmek için hastanemizde ve müdürlüğümüze bağlı tesislerde bazı alanların poliklinik, hizmet ve yoğun bakım alanları olarak değerlendirilmesi planlanmaktadır. Bu alanlar arasında kesinlikle tuvalet yok ve böyle bir iddiada bulunmak bile mantıksız. “

NE OLDU?

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası Ankara Şubesi yaptığı yazılı açıklamada, “Hastanelerde uygulanmayan yoğun bakım standartlarının yanı sıra derme çatma alanların yoğun bakıma çevrilmesi, zaten çok sayıda hastane olması nedeniyle ölümleri artıracaktır. enfeksiyonlar. “

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, “Ordu’da yoğun bakım yapılamıyor. Çözüm, bu binadaki her odadaki tuvaleti yoğun bakıma çevirmeye çalışmak ”dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu