Magazin

‘Ara Güler Universal Sanal Sergi’ 16 Aralık’ta açılacak!

Usta fotoğrafçı Ara Güler’in fotoğrafa adadığı 60 yıllık yolculuğu, yoğun çalışmaları ve başarıları sanal bir sergiyle sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Vallette Gallery çatısı altında bulunan Visioncy’den yapılan açıklamaya göre Ara Güler Evrensel Sanal Sergisi 16 Aralık’ta açılacak.

Sergide, çoğu küçük ve orta boyutlu ve en ikonik fotoğraflardan bazıları geniş formatta olmak üzere 180 fotoğraftan oluşan bir seçki sunulacak.

Ara Güler, İstanbul, Malezya, ünlüler, arkadaşlar, İslam ve ödül gibi çeşitli temalarda fotoğrafların görülebileceği serginin yanı sıra sanatçının eserlerini onurlandıran bir kitap da yayınlanacak.

Sanal sergide ayrıca Ara Güler’in Pablo Picasso ve Sofia Loren gibi ünlülerle yaşadıklarını anlattığı özel bir röportaj yer alacak.

Ara Güler’in 60 yıllık eşsiz kariyerini kutlamak için özenle derlenen 2 seri sınırlı sayıda koleksiyon kutusu, 16 Aralık’tan itibaren hatıra veya yılbaşı hediyesi olarak alınabiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Visioncy Direktörü ve Küratör Patrice Vallette, “Sevgili arkadaşım Ara ile ilk kez 2016 yılında bir sergi fikri bulduk. Ardından geçen yıl Tahran’da büyük ölçekli bir sergi düzenleyerek çeşitli Avrupa ve Asya şehirlerinde benzer turlar düzenlemeyi hedefledik. “ifadesini kullandı.

Vallette ayrıca şunları kaydetti:

“Bu projenin 2020 için ilk planı, sergiyi Beyrut, Zürih, Şangay ve Kuala Lumpur’a getirmekti. Ancak salgın nedeniyle küresel seyahat kısıtlamalarına uymak zorunda kaldık. Şimdi bu sanal sergi ile siz değerli sanatçı ve dostumuzun eserlerini dijital olarak dünya ile paylaşma sözümüzü tutuyoruz. “

Ara Güler Evrensel Sanal Sergi 17 Şubat 2021 tarihine kadar izlenebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu