Güncel Haberler

Antalya’da şiddetli yağmur: 61.8 kilogram yağış düştü

Antalya, Alanya ve Demre ilçelerinde önceki akşam yağmur ve dolu etkili oldu. Alanya’nın İncekum ilçesinde sabah saatlerinde ceviz büyüklüğündeki dolu nedeniyle sokaklar bembeyaz oldu.

antalya'da şiddetli yağmur: 61,8 kilogram yağış düştü

Dolu yağmuru bazı arabaların camlarına zarar verdi. Gazipaşa ilçesinde dün sabah etkili olan sağanak, hayatı olumsuz etkiledi. Yollardaki mazgalların tıkanması nedeniyle yağmur suyu tahliye edilemeyince yollar su ile kaplandı.

antalya'da şiddetli yağmur: 61,8 kilogram yağış düştü

İlçede yaşayanlar sabah uyandıklarında yolların ve bahçelerin suyla dolu olduğunu gördüler. Vatandaşlar suyu tahliye etmek için çaba gösterirken belediye ekiplerinden de yardım istedi.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü verilerine göre dün şiddetli yağmurun etkili olduğu Manavgat Orman Alanına 100,3, Demre’ye 94,8, Serik’e 74, Kaş İlçesi Ormanına, 60,9 Manavgat Beşkonak Orman Alanına, Belek Turizm Bölgesi’ne 57,1 kilogram Yağış nedeniyle yolların kapatıldığı Gazipaşa’da 61,8 kilogram yağış düşerken, doluların etkili olduğu Alanya’da ise 47,1 kilogram düştü. Zaman zaman yağmurların etkili olduğu şehir merkezine bu oran 21,1 kilogram oldu.

antalya'da şiddetli yağmur: 61,8 kilogram yağış düştü

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi, Antalya’da beklenen şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle hafta sonu, Cumartesi ve Pazar günleri “turuncu alarm” kodlu iki ayrı uyarı mesajı verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu