Güncel Haberler

Annesini korumak için babasını öldüren genç beraat etti!

Sultangazi’de, 10 Ekim 2019’da İ.D. olay günü annesine yıllarca şiddet uygulayan babası Yusuf D.’yi bıçaklayarak kardeşlerinin önünde dilini kesmeye çalışarak ölümüne neden olmuştur. Olayın ardından tutuklanan ve 18 yıla kadar hapis cezası talep edilen çocuk (SSÇ), İ.D.’nin davasına ilişkin mahkeme kararını açıkladı. denendi.

İstanbul 1. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada SSÇ ve avukatı Burak Temizer hazır bulundu.
Önceki duruşma mülakatını açıklayan Cumhuriyet Savcısı İ. D., ‘yetiştirilmiş bir akrabayı kasten öldürmekten’ cezalandırıldı, ancak üst sınırda haksız tahrik indirimi talep etti.

Suça sürüklenen çocuk (SSÇ) İ. D.’nin avukatı Burak Temizer, önceki duruşmada verilen mütalaaya karşı savunmasında müvekkilinin annesinin hayatına yönelik ağır bir saldırıyı püskürttüğünü belirterek, “Olay anında başka kimsesi yoktu. tercih. Kimsenin annesinin hayatı için büyük bir tehlikeye katlanması gerekmiyor. Müvekkilimin o gün yapması gereken şey, içgüdüsel bir yaratılış savunmasıydı. Ölçülür. Zorunludur. Müşteri o gün bu şekilde davranmasaydı, belki de bütün aile bugün hayatta olmazdı. Savcının mütalaasını ve haksız tahrik indirimi ile ceza talebini kabul etmiyoruz. Müvekkilimin beraatini talep ediyorum ”.

Son sözü sorulan SSÇ, “Başka seçeneğim yoktu. Keşke böyle olmasaydı” dedi.

Mahkeme kararını açıklayarak, İ.D. annesine yönelik saldırıyı püskürtmek için hareket ederken mazur görülebilecek heyecan, korku ve kaygı nedeniyle meşru savunma sınırını aşmıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu