Güncel Haberler

Ankara’da petshopa baskın: 19 hayvana el konuldu

Geçen hafta 68 köpek Cangül Ç’den beslendi. Başkentteki apartmanın bodrum katında ve kayınvalidesi Fatma Ç’nin evinde kötü koşullarda beslenen 9 köpek ve 6 kedi. Doğa Koruma ve Milli Parklar 9. Bölge Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan incelemede, hayvanların kötü koşullarda derme çatma kafeslerde içeride tutulduğu belirlendi.

ankara'da petshop baskını: 19 hayvana el konuldu

Kötü koşullarda bakımı yapılan 6 kedi, 10 köpek, 2 tavşan ve 1 papağan ele geçirildi. Sicili tutulan işyeri sahibi Ahmet K., ‘hayvan bakımı ve refahına uygun olmayan koşullar’ nedeniyle hayvanın başına 181 TL olmak üzere toplam 3 bin 439 TL para cezasına çarptırıldı. Ankara İl Tarım ve Orman Müdürlüğü de işletmeye 13.900 TL ceza verdi.

‘ANKARA’DA LUGGER ÜRETİMİNE SON VERECEĞİZ’ ankara'da petshop baskını: 19 hayvana el konuldu

El konulan hayvanlar, Mamak Belediyesi Hayvan Barınağı’na teslim edildi. Hayvanların teslimine eşlik eden Hayvanların Yaşama Hakları Konfederasyonu Ankara Temsilcisi Tülay Danacıoğlu, son günlerde bir üzücü olaya daha tanık olduklarını belirterek, “Kaçak ve merdiven altı üretimini Türkiye’de sonlandıracağımızı düşünüyoruz. Ekiplerimizin özverili çalışmaları ile Ankara.

ankara'da petshop baskını: 19 hayvana el konuldu

Bu hayvanların durumunu görünce, şefkat ve vicdan sahibi her insanın vicdanı kanar. Bu hayvanların her biri son derece sağlıksız koşullarda üretilip yüksek fiyatlara satıldıktan sonra bu hayvanlar terk edilerek sokakta işkence, tecavüz ve her türlü kötü muameleye maruz bırakılıyor. Ankara’da yapılan bu özverili çalışmanın içinde olmak istiyoruz. Bunu Ankara’da başardık ve çalışmalarımıza devam ediyoruz ”dedi.

ankara'da petshop baskını: 19 hayvana el konuldu

Bu tür hayvanları satın almamak isteyen Danacıoğlu, “Lütfen bu hayvanları satın almayın, bir ortam yaratın. Bu hayvanların perişan olmasına izin vermeyin, cansızdırlar.

ankara'da petshop baskını: 19 hayvana el konuldu

Üretimin bitmesi için bu hayvanları satın almamalısınız. Bunlar eşya değil, peluş oyuncaklar değil. Her birinin bir canı var, lütfen şans vermeyin ”dedi.

ankara'da petshop baskını: 19 hayvana el konulduankara'da petshop baskını: 19 hayvana el konulduankara'da petshop baskını: 19 hayvana el konulduankara'da petshop baskını: 19 hayvana el konuldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu