Güncel Haberler

Ankara’da esnaftan haraç toplayan suç örgütüne operasyon: 17 gözaltı

Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği, suç örgütleriyle kar amacı güden mücadele kapsamında yürütülen çalışmalar kapsamında Yenimahalle ilçesine bağlı Demetevler ilçesinde esnaftan gelen tehditlerle haraç toplayan bir suç örgütü tespit etti. Yaklaşık 3 ay süren teknik ve fiziki takip sonucunda suç örgütü mensuplarının bölgedeki esnafı tehdit ettiği, haraç istediği, işyerini vermeyenleri dövdüğü ve vurduğu belirlendi. Suç örgütü üyelerinin de kumarhane işlettiği, kumar oynadığı ve uyuşturucu satarak gelir elde ettiği belirlendi. Zanlıların bölgelerinde haraç ödemeyen esnaf ve uyuşturucu satan bir şahsın işkence yaptığı görüntüleri ele geçirildi. Görüntülerde örgüt mensuplarının bölgelerinde uyuşturucu sattığını iddia ettikleri bir kişiyi taşla öldüresiye dövdükleri ve aracın bagajına koydukları görüldü.

ankara'da esnaftan haraç toplayan suç örgütüne operasyon: 17 gözaltı

17 KİŞİ TESPİT EDİLDİ

Şafakta, DK ve MG liderliğindeki DA liderliğindeki 15 kişinin şikayette bulunduğu suç örgütüne eş zamanlı operasyon düzenlendi. 20 adrese yapılan baskında 20 şüpheliye karşı 17 kişi yakalandı ve gözaltına alındı. Şüphelilerden biri polis baskını sırasında evin yaklaşık 5 metre yüksekliğindeki balkonundan kaçtı.

Adreslerde yapılan aramalarda 3 adet ruhsatsız silah ve bu tabancalara ait çok sayıda mermi, 2 pompalı tüfek, 10 kilo esrar, farklı miktarlarda uyuşturucu ve uyarıcı içeren reçetesiz ilaçlar, çok sayıda kesici ve delici alet, 2 telsiz ele geçirildi. . Polis, diğer 3 şüpheliyi yakalamak için çalışmalarına devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu