Güncel Haberler

Almanya’da vahim tablo: Krematoryumlar cesetlerle doldu

Dünyayı etkileyen koronavirüs salgınından bu yana 1 milyon 814 bin 565 vakanın tespit edildiği ve 37 bin 180 kişinin hayatını kaybettiği Almanya’da yüksek sıcaklıklarda cesetlerin yakıldığı bir krematoryum merkezinin görüntüleri. Alman medyası, Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının artması nedeniyle tam kapasite faaliyet gösteren Meissen kentinde bir krematoryum görüntülendi.

ÇEKİRDEK VE TAŞMAK İLE DOLU KREMATORYUM

Şehirdeki krematoryumdaki yoğunluk, koronavirüsün ağır bilançosunu ortaya çıkardı. Görüntülerde, krematoryumun Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybeden yüzlerce cesedin bulunduğu tabutlarla dolu olduğu görüldü. Alman basınına konuşan çalışanlar, her ay 750’den fazla koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin cesetlerinin krematoryuma geldiğini belirtti. Çalışanlar, krematoryumun tam kapasite çalıştığını belirterek, “Endişeliyiz. Her ay yüzlerce kişi uzun süre oturup dinlendiğimizi hatırlamıyorum ”dedi.

almanya'da ölmekte olan resim: cesetlerle dolu krematoryumlar

SON 24 SAATTE 19 BİN ÖLÜM

Robert Koch Enstitüsü, Almanya’da son 24 saatte 21 bin 237 koronavirüs vakası tespit edilerek toplam vaka sayısının 1 milyon 808 bin 647’ye ulaştığını duyurdu. Açıklamaya göre 19 kişinin bulunduğu ülkedeki toplam can kaybı sayısı Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte bin kişi hayatını kaybetti 36 bin 537’ye ulaştı. Açıklamada, salgının başlangıcından bu yana 1 milyon 451 bin kişinin iyileştiği kaydedildi. Almanya’da aktif koronavirüs taşıyan kişi sayısının 321 bin 110 olduğu belirtildi.

Salgının başlangıcından bu yana 34 milyon 801 bin 593 kişinin korona testi yaptırdığı Almanya’da yoğun bakım ünitesinde tedavi gören hasta sayısı 5 bin 668, solunum cihazına bağlı hasta sayısı 3 bin olarak açıklandı 169. Robert Koch Enstitüsü, 80 yaş ve üstü bakıcılar ve sağlık personeli için ülke genelinde başlatılan aşılama kampanyasında 27 Aralık’tan bu yana 336 bin 962 kişinin aşılandığını açıkladı.

KISITLAMALAR SIKILAŞTIRILDI

Almanya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kısıtlamaları sıkılaştırılırken, 16 Aralık’tan itibaren yürürlükte olan mevcut tedbirlerin süresi 31 Ocak’a kadar uzatıldı.

Merkel, Bavyera Eyaleti Başbakanı Markus Söder ve Devlet Başbakanı ile düzenlediği basın toplantısında, İngiltere’de görülen, mutasyona uğrayıp daha hızlı yayılan yeni bir Kovid-19 tipinin ortaya çıkmasına dikkat çekti. Berlin, Michael Müller. “Burada yeni ve özel bir durum oluştu.” Merkel, bu yeni tip Kovid-19 konusunda çok dikkatli olunması gerektiğini kaydetti.

Şansölye Merkel, hastanelerde yoğun bakım hizmetlerinin ağır bir yük altında olduğunu vurgulayarak, “Bazı hastanelerde sınıra ulaştık. Bu da bugün yaygın önlemler almamıza neden oldu. “Şeklinde konuştu.

Şansölye Merkel, alınan tedbirler kapsamında bir hanenin hane dışında en fazla bir kişi ile bir araya gelmesine izin verileceğini belirtti.

İşyerlerindeki kantinlerin kapatılacağını belirten Merkel, işverenleri de çalışanlarına evden çalışma fırsatı vermeye çağırdı.

Kovid-19 ile mücadeleyi zaman içinde bir yarış olarak nitelendiren Merkel, aşının bir yıldan kısa sürede onaylanmasının en olumlu gelişme olduğunu belirterek, “Aşı arzındaki değişiklik yılın ikinci çeyreğinde kendini göstermeye başlayacak. . ” dedim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu