Mersin Nöbetçi EczaneGüncel Haberler

Almanya’da Kovid-19 kaynaklı ölüm sayısı 25 bini geçti

Bulaşıcı hastalıklar alanında çalışmalar yürüten Robert Koch Enstitüsü’nden yapılan açıklamaya göre Almanya’da son 24 saatte 31 bin 300 kişiye daha Kovid-19 teşhisi kondu.

Dün 33 bin 777 olarak açıklanan günlük vaka sayısı ile 2 gün üst üste yeni vaka sayısı 30 bini aştı.

Toplam vaka sayısı 1 milyon 471 bin 238’e çıktı.

Son 24 saatte 702 kişinin virüs nedeniyle hayatını kaybetmesiyle birlikte toplam can kaybı 25 bin 640’a, iyileşenlerin sayısı ise 1 milyon 85 bin 500’e çıktı.

SINIRLAMALAR SERTLEŞTİRİLDİ

Almanya’da yeni vakalarda artış oranını düşürmek amacıyla 2 Kasım’dan itibaren geçerli olan kısıtlamalar 16 Aralık’ta daha da sıkılaştırıldı.

10 Ocak tarihine kadar yürürlükte kalacak tedbirler kapsamında, temel ihtiyaç malzemelerinin satıldığı işyerleri dışında tüm mağazalar kapatılacak.

Gıda ürünleri satan marketlerin yanı sıra bankalar, oto tamirhaneleri, gözlükçüler, benzin istasyonları, eczaneler ve postaneler gibi işletmeler de açık kalacak.

Okullar kapatılacak, son bir yılda öğrenim gören öğrenciler için uzaktan eğitim gibi ayrı düzenlemeler yapılacak.

Tiyatro, sinema, opera ve konser salonları kapatılacak, Spor salonları, yüzme havuzları, eğlence alanları, berberler, masaj ve kozmetik salonları ve dövmeciler hizmet vermeyecektir.

En fazla 2 hanenin bir araya gelmesine izin verilecek, ancak toplanan kişi sayısı 5 ile sınırlı olacak. 14 yaşın altındaki çocuklar sınırlamaya dahil edilmeyecek.

Barlar, restoranlar gibi işletmeler sadece teslimat hizmeti alabilecek.

Vaka sayısının çok fazla olduğu bölgelerde, yerel yönetimlere ek önlemler alma fırsatı verildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu