Güncel Haberler

Almanya’da Kovid-19 kaynaklı en yüksek günlük ölü sayısı kaydedildi

Bulaşıcı hastalıklar alanında çalışmalar yürüten Robert Koch Enstitüsü’nden yapılan açıklamaya göre Almanya’da son 24 saatte 17 bin 270 kişiye Kovid-19 teşhisi kondu. Böylece ülkedeki toplam vaka sayısı 1 milyon 84 bin 743’e yükseldi.

Son 24 saatte 487 kişinin daha virüs nedeniyle hayatını kaybetmesiyle birlikte toplam can kaybı 17 bin 123’e çıktı.

Bugün açıklanan ölü sayısı “salgının başlangıcından bu yana açıklanan en yüksek günlük sayı” oldu. Şu ana kadar Kovid-19 kaynaklı en yüksek günlük ölümler 426 ile 27 Kasım’da kaydedildi.

Ülkede Kovid-19’dan kurtulanların sayısı da 779.500 olarak açıklandı.

TEDBİRLERİN SÜRESİ UZATILDI

Almanya’da, Kasım ayı başından itibaren yeni vakalarda artış oranını düşürmek için uygulanan kısıtlamalar, geçtiğimiz hafta 20 Aralık’a kadar uzatıldı.

Buna göre sinema, opera ve konser salonları kapatılacak, Spor salonları, yüzme havuzları, eğlence alanları, masaj ve kozmetik salonları kullanılamayacak.

Restoranlar, barlar ve pub’lar kapalı kalacak, ancak restoranlar paket servis alabilecek.

Üniversiteler uzaktan eğitim verecek, okullar ve kreşler açık kalacak ancak Kovid-19 vakalarının yüksek olduğu bölgelerde yerel yönetimler ek önlemler alabilecek.

En fazla iki hanenin bir araya gelmesine izin verilecek, ancak toplanan kişi sayısı 5’i geçmeyecek. 14 yaşın altındaki çocuklar sınırlandırılmayacak.

Mağazalar 10 metrekareye 1 kişi müşteri kabul edebilecek. 800 metrekareden büyük mağazalarda, 20 metrekare için müşteri kabul edilecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu