Güncel Haberler

Ali Koç: “Bağırıp çağıranlar birkaç hafta sonra meyvesini alıyor”

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu’nda oynanan Kasımpaşa-Fenerbahçe maçının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Maçla ilgili yorum yapan Ali Koç, “Sakat oyuncularımız geri geldi ama Kovid-19 salgınına yakalanan oyuncular nedeniyle eksiklerimiz vardı. Buna rağmen arkadaşlar iyi savaştı. Ellerinden geleni yaptılar. Doğru yoldayız. Bu arma için sonuna kadar savaşacak, ölümüne savaşacak ruh ve takım anlayışına yaklaşıyoruz. Gidecek çok yolumuz var. Bu son zamanlarda eksikti. Gollerle kazandığımız için mutluyuz. 3 sayı farkla gol atamadığımıza sevindik. Mola sırasında 1-2 dokunuşla istediğimiz noktaya ulaşabileceğimizi düşünüyorum. “ifadeleri kullandı.

Maçta 2 pozisyonda VAR sistemini kullanmamaya tepki gösteren Ali Koç, “Bu maçta VAR ile 2 pozisyon var. Biri bizim ceza pozisyonumuz. En azından VAR’a çağrılması gerektiğini düşünüyoruz. Sonlara doğru arkadaşlarımız Kasımpaşa’nın cezasının en azından VAR’a çağrılacak bir pozisyon olduğunu belirttiler. ” O konuştu.

“EVET KONU ZOR OLMAYA DEVAM EDİYOR”

Süper Lig maçlarında VAR’da alınan kararları eleştiren Başkan Koç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Son birkaç haftadır saha içinde ve dışında ilginç olaylar oluyor. VAR’da alınan kararlardan lig tablosunun etkilendiği bir dönem yaşadık. Ne kadar çok bağırır ve şikayet ederse, birkaç hafta sonra o kadar çok meyve alırlar. Yanlış düşünsem bile fikrimi değiştirmeye açığım, ancak bir şekilde yetkililerin bize yanıldığımızı göstermesi gerekiyor. VAR konusu baş belası olmaya devam ediyor. Şaşırmaktan çok endişeliyiz. Üstelik TFF’nin yönetim kurullarının aldığı ilginç kararlar… Daha da ilginci futbol tarihimizde 1-2 kez kart kararında yaşanan değişiklik. Yanlış karar olduğuna da katılıyorum. Geleneksel medyada 1-2 gazete dışında bu konudan bahsedilmemesi çok ilginç. Şampiyona adayı takımların diğer maçlarına, o maçlarda VAR’a davet edilen konulara ve bizim adımız olmayanlara bakıyoruz … İnsanların mutlaka farklı düşünmesi gerekiyor. “

“YANITLAMAYA YANIT VERMEDİLER”

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Ali Koç Fenerbahçe Kulübü’nün eleştirilere yazdığı mektuplara cevap almadıkları gerekçesiyle, şunları söyledi:

“Başkanlığım süresince ‘asıyoruz, kesiyoruz, böyle yapıyoruz, böyle yapıyoruz’ demedik. Bu da bizim tarzımız değil. Söylemediğimiz için de tepki alıyoruz ama konulara en yapıcı şekilde yaklaşıyoruz. Samandıra’daki son röportajımızda bazı ifadeler aldık. Buna göre TFF’ye bir mektup yazdık. Cevap verme zahmetine bile girmediler. Yani başka bir dil konuşmalıyız. Kurumsal hayatın en önemli paydaşlarından biri olan Türkiye futbolu, haftalardır gazetelerde birçok kulübün yaşadığı şikayetler. Bu konularla ilgili yapıcı önerilerle yazılan bir mektupta Türkiye futbolunu yöneten arkadaşlarımız cevaplamaya bile gerek görmediklerini kabul ettiler. Ya da çok meşguller. En azından ‘mektubunuz alındı’ bile söylenmiyor. Önümüzdeki seçeneklere göre hareket etmeliyiz. “

Ali Koç, “TFF ile nasıl iletişim kuracaksınız?” “Umarım dumanla iletişim kurmak zorunda kalmayız.” cevabı verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu