Güncel Haberler

Alaattin Çakıcı, Kılıçdaroğlu’nu tehdit etmesiyle ilgili savcılığa ifade verdi

Alaattin Çakıcı, Twitter hesabından Kılıçdaroğlu’nun suç duyurusuna ilişkin ifade verdiğini duyurdu.

“YARGI YETKİSİ BU DAVAYA İLİŞKİN SORUŞTURMAYA BAŞLADI VE BEYAN ALINDI”

Alaattin Çakıcı, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmaya ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili açtığı dosyada ifademi verdim, artık kimsenin gereksiz bir gündem oluşturmasına gerek kalmadı, neden Alaattin Çakıcı’yı koruduğunuzu söylemeye ne başkanımıza ne de Sayın Bahçeli’ye . Şimdi yargı bu davayla ilgili soruşturma başlattı ve açıklama yapıldı. “

NE OLDU?

AK Parti’nin “hukuk reformu” sözlerini partisinin grup toplantısında konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, “Mafya liderlerinin uyuşturucu kaçakçılarını serbest bırakmasını ve düşünceli suçlularını hapsetmesini durdurur musunuz? Düşünce özgürlüğünü savunacağız derseniz inanıyorum. Yasayı değiştirecekler. Bir kişiyi hükümsüz 3,5 yıl hapiste tutacaksın, yarın bu tahliye edilecek misin Kemal Kılıçdaroğlu, sana akıllı ol diyorum ”dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nu tehdit eden Çakıcı ile ilgili ilk açıklamayı sosyal medyada yaptı. Bahçeli, Çakıcı ile ilgili “Alaattin Çakıcı benim dava arkadaşımdır” ifadelerini kullandı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, tehdit ve hakaretlere “Çakal olan yerde kimse bize bir şey söyleyemez” diyerek karşılık verdi; Çakıcı, ikinci bir ifadeyle bir kez daha tehdit etti. Çakıcı ikinci açıklamasında, “Çakal gibi uyumak ve civciv gibi konuşmak yerine beni öldüreyim. Diye soruyorum, elinde o kalp var mı? Vatan ve Bahçeli’nin hainlerini bir potaya koyarsanız hayatınızın en büyük hatasını yapmış olursunuz.

SORUŞTURMA BAŞLADI

İki mektubun ardından AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Kılıçdaroğlu’nu tehdit eden Çakıcı hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Kılıçdaroğlu, 18 Kasım 2020 tarihinde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Çakıcı’nın bulunduğu Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’na ifadesinin alınması için talimat gönderdi.

Kaynak: Haber Global

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu