Güncel Haberler

Akademisyenin tepki çeken sözleriyle ilgili açıklama

Trakya Üniversitesi, öğretim üyesi Özel Özçelik ile öğrencileri arasında sosyal medyada sınava girme şekline dair online bir ders sırasında diyalogu paylaştıktan sonra açıklama yaptı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Özçelik’in ders sırasında öğrencileriyle iyi niyetli konuşmasının sosyal medyada maksatlı bir “kes ve yapıştır” yöntemiyle ve yasa dışı olarak paylaşıldığı, üniversitenin büyük bir üzüntü ve rahatsızlık hissettiği belirtildi. girişim görünmez bir video üzerinden başlatıldı.

Güz yarıyılı ara sınavlarının online olarak yapıldığını hatırlatarak, şunları kaydetti:

“Sınavların şekli öğretim elemanlarımızın önerisi ve ilgili birim yönetim kurulunun onayı ile belirlenmektedir. Sınavların uygulanması ve değerlendirilmesi ile ilgili koşullar öğretim elemanının yetkisindedir. Öte yandan, çevrimiçi eğitim için teknolojik imkânlara sahip olmayan tüm öğrencilere şehirlerindeki üniversiteler ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ücretsiz imkanlar sağlanmıştır. Trakya Üniversitesi olarak bu zorlu süreçte konu ne olursa olsun herkesi koruyacak bir yaklaşım ve hassasiyetle hareket etmeye devam edeceğiz, hiçbir şekilde sınav suistimallerine izin vermeyeceğiz, hukuka aykırı ve yapılmadan yapılan benzer gönderileri hukuken takip edeceğiz. izin. sunuyoruz. “

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu