Güncel Haberler

AK Parti’den Kılıçdaroğlu’nun ‘adaylık’ açıklamasına ilk yorum

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 2021 Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Önerisi ve 2019 Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Önerisine ilişkin AK Parti Grubu adına yaptığı konuşmada, insanlık tarihinin en önemli geçiş noktalarından biri olduğunu söyledi. bugün oluyor. Dünyanın en büyük değişikliklere hamile olduğu bir dönemin başlangıcı olarak nesiller tarafından hatırlanacağını söyledi.

Salgının neden olduğu bu değişim sürecinde toplumsal hayatın her alanında çok köklü değişikliklere tanıklık edildiğini ifade eden Kurtulmuş, “Eğitimden sağlık hizmetlerine, çalışma koşullarından üretime ve tedarik yöntemlerine kadar pek çok şey değişecek. Küresel ölçekte yeni bir finansal ve küresel siyasal mimarinin tohumlarının bu yıldan daha temelde atılmaya başlayacağını açıkça söyleyebiliriz. Bu nedenle önümüzdeki yılların genel ulusal hedeflerine odaklanmak ve tartışmak bizim gibi büyük ve iddialı ülkelerin meclislerine kalmıştır. ” dedim.

Özgür, Türkiye’nin bütçesinden ve parasal büyüklüklerinden sadece bir kısmını konuşurken Türkiye’nin hedef önünde tartışılması gerektiğini ifade ettiği için “Siyasi fikirlerimiz bizim bakış açımızdan farklı olabilir ama hepimiz güçlü ortak hedeflerimiz var, isterim bunun harika bir Türkiye inşa etmek olduğunun altını çizin. ” ifadeyi kullandı.

KILIÇARDAROĞLU’NUN KRİTİKLERİNE CEVAP

Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Genel Kurul’da yaptığı bazı konuşmaları hatırlatarak, “Bunlardan biri ‘baş asker’ tanımı, gerçekten çok rahatsız edici bir şey. Hiçbir CHP’li arkadaşlarımı baş asker olarak suçlamıyorum. AK Parti grubundaki hiçbir arkadaşımız da baş asker değil; rasyonel, adil, vicdanlı, vatansever insanlardır. ” O konuştu.

Serbest bırakılan AK Parti hükümetinin yapısıyla ilgili bir sorun olmadığını belirten AK Parti, Türkiye Cumhuriyeti’ni yöneten siyasi kadroların merkezi olduğunu vurguladı.

Kurtulmuş, Kılıçdaroğlu’nun “İlk seçimde demokrasi getireceğiz.” Cezasını gerekçe göstererek şunları söyledi:

“Demokrasi Osmanlı İmparatorluğu’nun son döneminde o günün şartlarında geldi ama 1950 seçimlerinden sonra demokrasi bu ülkeye gelen ve bedel ödeyen en hakiki demokrasidir. 1950 seçimlerinde halkın helal oylarıyla seçilen başbakanın ölüm masasına götürülmesine rağmen şehit düşen başbakanın ardından ağlayan bu millet, demokrasiyi sonuna kadar korumuştur. 12 Eylül’de binlerce vatan çocuğu sağdan sola söylenerek elendi ve 12 Eylül yönetimine rağmen bu millet demokrasisine sahip çıktı. 28 Şubat’ta seçilen hükümet alicengiz oyunlarıyla rütbesi düşürülürken, tanklar ve paletlerle demokrasiye ayarlanırken, bu millet her yerde ve bu Meclis’te demokrasiyi kucakladı. Ayrıca 15 Temmuz gecesi Kızılay Meydanı’nda, Genelkurmay Meydanı’nda her birinizin katkılarıyla bu çatı altında demokrasiye sahip çıkan ve bedelini ödeyen bu millet, dünyanın en kutsal demokrasisidir. onların kanlarıyla. Demokrasi bu millete gelmiştir, demokrasi millet tarafından içselleştirilmiştir. “

“KILIÇDAROĞLU, 2023 SEÇİMLERİNE ADAY OLABİLECEK İŞARETİ VERDİ”

Kılıçdaroğlu, “Gerçeği, Türk ticaret gemisi durdurulunca AB yetkililerinin açıklamasından sonra öğrendik” dedi. Özgür, “Biz AB gerçeğini ABD yetkililerinin açıklamasından değil, Türkiye Cumhuriyeti yetkililerinin açıklamasından öğreniyoruz” ifadesini de eleştirdi. dedim.

Genel Kurul’da erken seçimle ilgili konuşan Kurtulmuş, şunları söyledi:

“Her muhalefet partisi erken seçim ister. Demokrasi de önemli bir şey ama bu Türkiye’de rasyonel bir siyasi koşul ve erken seçim şartları değil. AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu Halk İttifakı, ulusal konularda kararlılıkla yoluna devam ediyor. İnşallah 2023 yılında yapılacak seçimlerde bu milletin helal oylarıyla Recep Tayyip Erdoğan yeniden cumhurbaşkanı seçilecektir.

Bugün Sayın Kılıçdaroğlu’ndan 2023 seçimlerine aday olacağının sinyalini verdiğine dair umutlu bir tek şey duydum. Sayın Kılıçdaroğlu 2023 seçimlerinde aday olursa ya da CHP’li bir arkadaşı aday olursa, arkadaşlarıyla iktidara gelirse ağzımızı açar ve bir şeyler söyleriz. Demokrasiye sonuna kadar saygı duyuyoruz ve demokrasinin mümkün olan en iyi şekilde işlemesinden yanayız. Bununla birlikte, Türkiye, demokraside seçilenlere saygı duyarak, demokrasi için çok önemli bir şeye inanmalıdır. “

CHP saflarından kurtuldu, “Ya Harun gibi geldiğinizi ve Karun gibi gittiğinizi duysaydık.” Alayında şöyle dedi:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu