Güncel Haberler

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Fransa’nın Yukarı Karabağ kararı hükümsüzdür

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in açıklamalarından satırbaşları:

TÜRKİYE’DE salgı mücadelesi

Koronavirüs salgını konusunda kritik bir dönemdeyiz. Tüm dünya bu salgından etkilendi. Ne yazık ki zaman zaman zayıflıklar ortaya çıkıyor ve bu da onları olumsuz etkiliyor.

Sağlık profesyonellerine saygı ve sevgimizi gönderiyoruz. Dünya için örnek bir mücadele veriyorlar. Tam anlamıyla vatanseverliğin tanımını yeniden yazıyorlar.

DİYARBAKIR’DA ANLAR

Diyarbakır annelerinin gündemini takip ediyoruz. Sevgi ve saygımızı büyük annelere iletiyoruz. 21 annemiz çocuklarını aldı. Anneler yalnız olduklarını sanıyorlar, tüm Türkiye onların yanında.

İL VE İLÇE BİNALARI KİRALAMA İDDİASI

Aldığımız hazine yardımının yüzde 30’unu kuruluşlarımıza gönderiyorduk, pandemi sürecinde bunu yüzde 40’a çıkardık. Başkanımız kuruluşların ihtiyaçları konusunda hassastır. AK Parti’nin bu konuda bir sorunu yok, borcu da yok. Ödenmemiş kira sözleşmesi yoktur. Ayrıca hiçbir çalışan kardeşin maaşını ödemeyeceği de söz konusu değildir.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN AZERBAYCAN ZİYARETİ

Cumhurbaşkanımızın Azerbaycan ziyareti tarihi öneme sahiptir. 9-10 Aralık tarihlerinde bu ziyaretimizde Azerbaycanlı kardeşlerimizle bir araya geleceğiz. Azerbaycan’a ait topraklar asıl sahiplerine (Azerbaycan) geri döndü.

Silahlı kuvvetlerimiz ortak çalışma hazırlıklarını tamamladı ve göreve hazır. Yakında askerlerimiz ateşkesi gözlemlemek için bölgede olacak.

“FRANSA’NIN ÜST KARABAKĞ KARARI BOŞ”

Fransız Parlamentosunun Yukarı Karabağ kararı hükümsüzdür. Fransa tarafsızlığını kaybeder. Fransa bununla hukuk temelinde yüzleşmek zorundadır. Fransa’dan Ermenistan’ın işgal ettiği topraklardan ayrılması gerektiğine dair herhangi bir açıklama duymadık.

Macron, bazı devletleri Türkiye’ye karşı kışkırtmaya çalışıyor. Bu takıntılı bir siyaset. Bu son derece radikal bir yaklaşımdır. Fransa’nın makul bir ilişki kurması gerekiyor. Türkiye karşıtı yaratma çabalarını engellemeye gidiyorlar. Doğu Akdeniz’de de aynısını yapıyorlar. Köklü bir devlete uymuyor. Türkiye’ye Fransa açısından muhalefet doğru bir yaklaşım değil.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu