Güncel Haberler

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş’tan taciz iddialarına tepki: İnsanın yüzü kızarıyor

Kurtulmuş, BengüTürk’ün canlı yayınında gündemi değerlendirdi ve soruları yanıtladı.

Kurtulmuş, TBMM’de bütçe görüşmelerinde neler olduğuna dair bir soru üzerine, açılış gününde tüm oturumu takip ettiğini bildirdi.

“Bazı konuşmacılar, özellikle Türkiye’de ikinci parti olan muhalefet Endeksi’nin başındaki kişi, maalesef bizim düzenimizde hem partimize yöneliyor, AK Parti’yi kışkırtıcı dönüş olarak, milletvekillerinin baş askerleri” çıkış noktalarının son derece talihsiz olduğunu tanımlar. “Kurtulmuş, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığı konusundaki görüşmelere de değindi.

Kurtulmuş, “Kemal Bey işaret verdi, yani konuşmasıyla işaret verdi. İttifakımızın en önemli ikilemi tam da burada. Dolayısıyla CHP konuşmasına gelince, cumhuriyetin kurucu partisi CHP’nin Türkiye’de siyasi bir kanadı temsil ettiğini, bu partinin genel başkan adaylarından birinin ana akım siyasi partilerden çok doğal olduğunu iddia etti. “ifadesini kullandı.

Milletler, İttifak içinde yer alan alanların adaylığı konusunda merkezi bir noktada nasıl buluşacaklarının bilinmediğini belirten Özgür, “Gerçekten Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Bahçeli siyasete yakışan siyasete yakışır, yani kanaatin gerçekleşmesi 7 Aralık’ta ve Türkiye’nin ana muhalefet partisi onun lideri olarak cumhurbaşkanı adayı olduğunu ima etti. “değerlendirmesini buldu.

Kılıçdaroğlu’nun bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşmada, “Önümüzdeki seçimlerde demokrasiyi getireceğiz.” Kurtulmuş, ifadelerini kullandığını hatırlatarak, “Bu kadar iddialı konuşuyorsanız bunu yapmanın yolu gidip halkın önünde durmanızdır” dedi. O konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığı noktasında İYİ Parti’nin duruşunun ne olacağı sorusu üzerine Kurtulmuş, “Bilmeleri gereken bir iş ama Kılıçdaroğlu’nun aday olma olasılığı konusu Türk gündemine alındı. siyaset, Kılıçdaroğlu. Belki böyle bir düşüncesi vardı, belki İYİ Parti dahil bileşenleri bir şekilde test etmek için bunu bilmiyorum dedi. Şeklinde konuştu.

“ERKEN SEÇİM YOK”

Bütçe görüşmelerinde, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’a konuşmasında “erken seçim çağrısı” sorulduğunda ve bunu alkışlayan CHP’li milletvekillerine ilişkin değerlendirmelerinde Kurtulmuş, “Bazen şaşırıyoruz, CHP, HDP veya HDP nerede? HDP nerede. “Ödedi.

CHP ve HDP’nin zaman zaman çok benzer fikirleri gündeme getirdiğine işaret eden Kurtulmuş, her partinin erken seçim talebinde bulunabileceğini ve bunun demokrasinin gereği olduğunu vurguladı.

Numan Kurtulmuş, “Erken seçim için rasyonel şartlar olmalı. Dolayısıyla şu anda Türkiye, erken seçim gerektiren en ufak bir rasyonel koşul değil, çünkü Parlamentonun da uygun aritmetik olması gerektiğini kaldı. Parlamento aritmetik değildir Türkiye’de aritmetik erken seçime yol açacaktır. İttifak’ın başlangıcından bu yana onu Cumhur’a çok açık bir şekilde anlatıyoruz, Türkiye’de erken seçim yok, 2023 zamanı geldiğinde cumhurbaşkanlığı ve genel seçim 2024, ardından 1 yıl sonra Türkiye’de yerel seçimler yapılacak. “değerlendirmeyi buldu.

“SON DERECE ÖLÜ TALEPLER”

Kurtulmuş, CHP’nin partideki taciz ve tecavüz iddialarını örtbas etmek için birçok farklı konuyu gündeme getirdiği sorusu üzerine, “Son derece ağır iddialar. Bu iddiaları dinlerken yüzü kızarıyor ve milletimizin çoğu ve CHP seçmenlerinin neredeyse tamamı bu konudan son derece rahatsız. dedim.

Kurtulmuş, durum bu olmakla birlikte hem CHP Genel Merkez idaresinin hem de il idaresinin konuyla ilgili “bunu kınıyoruz” anlamına gelen küçük sözler dışında bir şey söylemediğini belirterek, şöyle devam etti:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu