Güncel Haberler

Ahmet Sülüşoğlu’nu 3 kurşunla öldürmüştü! Eski emniyet müdür yardımcısı Celal Yılmaz hakkında 18 yıl hapis istendi

KHK ile meslekten ihraç edilen eski İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Celal Yılmaz, 17 Ağustos 2015’te trafikte tartıştığı sırada elinde boş tabanca bulunan motosiklet sürücüsü Ahmet Sülüşoğlu’nu öldürdü. ve onu oturduğu yere kadar takip etti. Tutuklanan Celal Yılmaz, avukatlarının itirazı üzerine 8 gün sonra serbest bırakıldı. 19 Kasım 2015’te Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmada tekrar tutuklandı. Duruşma sonunda mahkeme, Celal Yılmaz’ın “mazur gösterilebilir heyecan, korku ve kaygı nedeniyle meşru savunma sınırlarını aşarak” eylemi gerçekleştirdiği gerekçesiyle cezaya yer olmadığına karar verdi. Mahkeme başkanı karara karşı görüş bildirdi. Yılmaz aynı gün serbest bırakıldı. Sülüşoğlu’nun avukatı Halis Yıldırım dosyaya itiraz etti.

1.5 YIL SONRA YAKALANDI

Yargıtay, “merhumun silahı olmasına rağmen sanığa fiilen silahlı saldırı olmadığı, bu nedenle meşru savunma koşulları bulunmadığını” belirterek kararı bozdu. Davayı yeniden görmeye başlayan Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi, Aralık 2018’de sanık hakkında tutuklama kararı çıkardı. Yılmaz, 1.5 yıl sonra Temmuz 2020’de Antalya’da yakalanıp tutuklandı.

Son duruşmada görüşünü açıklayan savcı, meşru müdafaa şartlarının yerine getirilmesinin kabul edilemeyeceğini, sanığın ‘haksız tahrikle kasten öldürme’ suçundan 12 yıl 18 yıl hapis cezasına çarptırılması gerektiğini belirtti. Duruşma, sanığın savunma için süre istemesi üzerine ertelendi.

‘KUSURSUZ CEZA VERİN’

Rahmetli Ahmet Sülüşoğlu’nun kardeşi Mecnun Sülüşoğlu, cinayetin haksız tahrikle işlendiği iddiasını kesinlikle kabul etmediklerini söyledi. Kardeş Sülüşoğlu, “Evet savcı, sanığa ceza istedi. Bu dava yıllardır devam ediyor. Sonunda biri çıktı ve ‘suçlu’ dedi ve cezalandırılmasını istedi. “Adalet yıllar sonra bile kendini göstermeye başladı.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu