Güncel Haberler

Ağrı şikayeti ile gitti, hayatının şokunu yaşadı! 9 kilo 800 ağırlığında…

Van’da bir yıldır nefes darlığı ve karın bölgesinde şişlik şikayetleri yaşayan Şilan Bayer, son 3 ayda hastalığının artması üzerine Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gitti. Doktorlar tarafından yapılan muayene sırasında Bayer’in karnında büyük bir kitle tespit edildi. Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Yunus Emre Purut, “Daha önce böyle şikayetleri vardı ama ailesine söylemekten korkuyordu. Bu nedenle onları doktora götüremiyorlardı. “Bize geldiğinde yaptığımız görüntüleme yöntemlerinde ve muayenemiz sırasında yumurtalıktan kaynaklandığını düşündüğümüz diyaframa uzanan bir kitle tespit ettik.”

9 AĞIRLIK Ameliyatla çıkarılan 800 gram kitle

Görüntüleme yöntemlerinin hemen ardından ameliyat kararı aldıklarını belirten Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Yunus Emre Purut, “Yaptığımız tetkik ve görüntüleme tetkikleri sonrasında hastamıza ameliyat kararı aldık. Cerrahi jinekolog ve doğum uzmanı Op. Dr. İpek Uzaldı ve 2 hemşire arkadaşımızla içeri girdik ve 2,5 saat süren bir ameliyat geçirdik. Ameliyatta 52 santimetre olan 9 kilo 800 gram ağırlığındaki kitleyi bir uçtan diğer uca alabildik. Ameliyatı yaparken 2 arkadaşımız kitleyi tutmak zorunda kaldı. “Ameliyatı başarıyla tamamladık. Hastamız şifa ile taburcu edildi ve bu olayı geride bıraktı”.

acı şikayeti ile gitti, hayatının şokunu yaşadı!  9 kilo ve 800 ...

Biraz geç kalıyorlar

Van’da 8 aydır görev yaptığını anlatan Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Yunus Emre Purut bu boyutlara yakın ameliyatla çıkardığı 3. kitle olduğunu belirterek, “8 aydır buradayım ve bu boyuta yaklaştığım 3. kitle oldu. Hastalar bizimle iletişime geçtiklerinde, bir tık gecikmiş gibi görünüyorlar. Özellikle bu yaşta şikayetlerini ailelerine söylerken biraz çekingen davranırlar. Bence bu bölge, çalıştığım son şehir olan İstanbul’a göre bu büyüklükteki kitlelerin daha fazla olduğu bir bölge ”dedi.

acı şikayeti ile gitti, hayatının şokunu yaşadı!  9 kilo ve 800 ...

Bu tür operasyonların ekip çalışması olduğunu ve onlarsız mümkün olmayacağını belirten Dr. Purut, tüm çalışma arkadaşları ve desteğine, Başhekim Doç. Dr. Sebahattin Çelik ve ekibine teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu