Güncel Haberler

Afyonkarahisar’da ilişki bahanesiyle villaya götürdükleri yaşlı adama kabusu…

Afyonkarahisar’da meydana gelen olay, İhsaniye ilçesine bağlı Gazlıgöl beldesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Nabeel Awad Jasim AH (72), Shurooq Khudhaır A. adlı bir kadınla cinsel ilişkiye girmek için Gazlıgol ilçesinde bir villaya gitti.

Nabeel Awad Jasim AH, villanın zemin katında kadınla buluşurken üst kattan inen Ahmed Sabah A. (29) ve Bryar Amın Khudida H. (24) tarafından dövülerek etkisiz hale getirildi.

Bireyler daha sonra yaşlı adamın ellerini plastik kelepçelerle ve ağzını kestikleri çarşafla bağlayarak rehin aldılar. Şüpheliler daha sonra Irak’taki yaşlı adamın oğlunu görüntülü olarak arayarak Nabeel Awad Jasim AH’den ayrılma karşılığında 10 bin dolarlık fidye istedi. Ancak, yaşlı adamın oğlu bunu reddetti ve fidyeyi ödemeyeceğini söyledi.

Bunun üzerine kişiler Nabeel Awad Jasim AH’nin cep telefonunu ve üzerindeki ev, kasa anahtarı ve pasaportu aldı. Şüpheliler daha sonra Nabeel Awad Jasim AH’den Dumlupınar Mahallesi’ndeki evinin anahtarını alarak buraya gitti.

KENDİ TESİSLERİ İLE KAYDEDİLDİ

Eve gidenlerin anahtarla kasayı açarak 41 bin Amerikan doları ve 250 bin Irak Dinarı çaldıkları iddia edildi.

2 kişinin villaya dönmesinin ardından Nabeel Awad, Jasim AH’nin arabasını aldı ve olay yerinden ayrıldı. Plastik kelepçelerden kendi imkanlarıyla kurtulan yaşlı adam, 7 saatlik esaretin sonunda karayoluna giderek vatandaşlardan yardım istedi. Çevresindekilerin yardımıyla ticari taksiye binen Nabeel Awad Jasim AH, evine geldi. Kasasını açan Nabeel Awad Jasim AH, paranın yerinde olmadığını görünce polise giderek şikayette bulundu.

ROZETÇİLERDEN 3Ü TUTUKLANDI, BİRİ ARANIYOR

Şikayet üzerine hareket eden Asayiş Şube Müdürlüğü Haraç Bürosu İl Emniyet Müdürlüğü görevlileri göreve başladı.

Şüphelilerin kaçtığı Nabeel Awad Jasim AH’ye ait aracın ardından ekipler, aracın İstanbul’da olduğunu belirledi. Aracın İstanbul’da terk edildiğini belirleyen ekipler, şahısların başka bir araçla Afyonkarahisar’a döndüklerini de öğrendi. Bunun üzerine polis ekipleri, şehir içinde 2 farklı adreste düzenledikleri eş zamanlı operasyonla Shurooq Khudhaır A., ​​Ahmed Sabah A. ve Bryar Amın Khudıda H.’yi yakaladı. Polis işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen zanlılar tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu