Güncel Haberler

Adana’daki rüşvet soruşturması: Eski belediye başkanı dahil 5 tutuklama

Ceyhan Cumhuriyet Başsavcılığı koordinatörlüğünde yürütülen soruşturma kapsamında, önceki gün adliyeye sevk edilen 17 zanlının, teşkilat kurarak örgütlenme iddiasıyla gözaltına alındıktan sonra işlemleri tamamlandı. 5 gün önce suç, rüşvet ve gasp. Sanıklardan 8’i savcının sorgusunun ardından serbest bırakılırken, 3’ü adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Eski Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, Ceyhan Ticaret Odası Başkanı Şeref Can, Ceyhan Belediyesi İmar Müdürü Gül Derya D, Ceyhan Kent Konseyi Başkanı Selahattin G, belediye personeli Şevket A. ve müteahhit Murat İ. Tutuklanmalarını talep eden yargıç olarak göreve getirildi.

Hakim, 6 şüpheliden 5’i ve selahattin G.’nin ev hapsinde tutuklanmasına karar verdi.

NE OLDU?

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 19 Aralık’ta aralarında Kadir Aydar’ın da bulunduğu 23 şüpheliyi suç, rüşvet ve haraç işleyecek örgüt kurma soruşturması kapsamında gözaltına aldı. Zanlılardan 6’sı polisin ifadelerinin ardından savcının emriyle serbest bırakıldı.

Mart ayında sabıka kaydı nedeniyle Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından iptal edilmesine karar verilen eski Ceyhan İlçe Başkanı Kadir Aydar’ın da aralarında bulunduğu 17 şüpheli, önceki gün Ceyhan Adliyesi’ne sevk edildi.

Ceyhan Cumhuriyet Başsavcılığından 19 Aralık’ta yapılan yazılı açıklamada, “Eski Ceyhan Belediye Başkanı’nın talimatıyla, aralarında Ceyhan Belediyesi İmar Müdürü GDD’nin de bulunduğu belediyede görev yapan bazı zanlılar, İlçe imar ve ruhsat eksikliğinden dolayı rüşvet talep etti. . Soruşturma kapsamında Ceyhan Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda suç, rüşvet ve haraç işleyecek teşkilat kurulması için kolluk kuvvetleri tarafından eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. Aralarında iş adamları ve kamu görevlilerinin de bulunduğu 23 şüpheli gözaltına alındı ​​ve soruşturma titizlikle yürütülüyor. “ifadeleri kullanıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu