Güncel Haberler

Adana’da, yılbaşı kısıtlaması öncesi semt pazarlarında yoğunluk

Türkiye’de 4 Ocak 2021 Pazartesi günü saat 21.00’de başlayan sokağa çıkma yasağı kısıtlamaları öncesinde, saat 05.00’te sona erecek özellikle Noel alışverişi çılgınlığı gece sürüyor. Adana’da vatandaşlar kısıtlamadan saatler önce mahalle pazarlarına akın etti. Yaklaşık 4 gün süren kısıtlamadan önce alışveriş yapan vatandaşların, sosyal mesafe kurallarına daha fazla önem verdiği ve önceki aylara göre maske taktığı görüldü.

PAZAR TİCARETİNİN YÜZ GÜLÜ

Kısıtlama öncesinde semt pazarında bir önceki yılbaşına göre daha fazla yoğunluk yaşandığını kaydeden borsa tüccarı İsa Kaya, saat 12: 00’ye kadar 300 kilodan fazla sattığını söyledi. Kısıtlama kararının kendileri için işe yaradığını belirten Kaya, “İşler iyi gidiyor. Ayrıca kurallara daha çok uyulur. Önceleri birçok insan maskesiz gelirdi. Şimdi herkes maskesini takıyor ”dedi.

Yılbaşı alışverişi için markete geldiğini ifade eden Sümeyra Eroy, kısıtlama kararının hayatını fazla etkilemediğini söyledi. Elma, mandalina ve muz aldığını belirten Eroy, “Biraz kalabalık ama endişelenmenize gerek yok. Piyasalar zaten açık. Başımız belada değil. Yeni yılın herkese mutluluk, sağlık ve huzur getirmesini temenni ediyorum ”dedi.

adana'da yılbaşı kısıtlamaları öncesinde mahalle pazarlarında yoğunluk

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu