Güncel Haberler

ABD’de sağlık sistemi alarm veriyor… Hastaneye yatışlarda rekor kırıldı!

Tüm dünyada etkili olan koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülke ABD oldu. Vaka sayısı bakımından listenin ilk sıralarında yer alan ABD’de koronavirüs salgını ile ilgili durum daha da kötüye gidiyor. ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi, hastanelerdeki hasta sayısında bir rekor kaydedilirken, bunun ülkenin halk sağlığı tarihindeki en zor dönemden geçtiği anlamına geldiğini bildirdi.

Kovid-19 bağlantısı ile hastaneleri takip eden Kovid Takip Projesi adlı siteye göre son gün hastanelerde Kovid-19 nedeniyle 100 bin 200’den fazla kişinin tedavi gördüğü belirtildi.

Brown-Lifespan Center Direktörü Dr. Megan Ranney CNBC’ye yaptığı açıklamada, hastanelerdeki yatak ve sağlık çalışanlarının sayısının yetersiz kalmaya başladığını belirterek, “Sağlığımızın yüküne fazladan 100 bin hasta eklemek neredeyse inanılmaz. normal zamanlarda bile dolu olan sistem. ifadeleri kullandı.

Öte yandan sağlık yetkilileri, son birkaç günde sayıların o kadar arttığını, geçen hafta kutlanan Şükran Günü nedeniyle raporların ertelenmiş olabileceğini ve geri döndüklerinde sayıların azalacağını umduklarını kaydetti. normal raporlama.

HASTANE KAPASİTELERİ DOLU

Yurt genelinde hastanelerden yapılan açıklamalarda haftalardır kapasitelerinin ve personelinin zayıfladığı ve bunun sonucunda hasta bakımının zarar görebileceği belirtildi. Ülkenin en büyük sağlık kuruluşunun bulunduğu New Mexico’da 9 hastanede boş yatak bulunmadığı kaydedildi. New Mexico Sağlık Hizmetleri Sorumlusu Dr. Jason Mitchell, hastanelerin kapasitelerinin dolu olduğunu ancak çeşitli alanlara yatak koyarak ve dışarıdan personel getirerek hizmet vermeye çalıştıklarını söyledi. “Doktorlar, hemşireler, yataklar veya hayranlar gibi kaynaklarınız tükendiğinde en iyi bakımı sağlayamazsınız. Henüz o noktada değiliz ama devlet olarak o noktaya çok yaklaştık ”diyerek ülkedeki sağlık sisteminin çökmek üzere olduğunu da sözlerine ekledi.

“ARALIK, OCAK VE ŞUBAT ÇOK ZOR OLACAK”

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) Direktörü Dr.Robert Redfield dün yaptığı açıklamada, ABD’de virüs nedeniyle ölenlerin sayısının 450 bine ulaşabileceğini düşündüklerini belirterek, “Gerçek şu ki aylardır Aralık, Ocak ve Şubat ayları çok zor olacak. ” uyardı.

CDC Seyahat Sağlık Birimi Başkanı Dr.Cindy Friedman dün yapılan basın toplantısında Amerikalıları, yaklaşan Noel tatili nedeniyle Kovid-19 virüsünün daha fazla yayılmasını önlemek için seyahatlerini erteleyerek evde kalmaya çağırdı.

Friedman, “Virüsü taşıyan, ancak semptom göstermeyen küçük bir gezgin grubu bile, bir toplumdan diğerine yüz binlerce yeni enfeksiyona neden olabilir” dedi. değerlendirmeyi bulmuştu.

ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Fauci, Salı günü Şükran Günü tatilinin ardından artan olay ve kayıplarda “dalga dalga” ifadelerini kullandı.

VAKA SAYISI VE HAYAT KAYBI EN ÜST SEVİYEYE YÜKSELİYOR

ABD’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında günlük vaka ve can kaybı ve hastaneye yatış oranları en yüksek seviyeye ulaştı.

Kovid-19 verilerinin derlendiği Worldometers’e göre, dünden bu yana ABD’de Kovid-19 bağlantılı nedenlerle hayatını kaybedenlerin sayısı 3 bin sınıra göre 2 bin 978’e ulaştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu