Güncel Haberler

ABD’de bir yolcu uçakta Covid-19 nedeni ile hayatını kaybetti

United Airlines’ın Orlando’dan Los Angeles’a giden 591 numaralı uçuşunda yolculardan birinin corona virüsü nedeniyle hayatını kaybettiği belirtildi. Uçaktaki yolcular, ölen adamın, uçak Orlando’dan kalkmadan önce nefes almakta ve titremekte güçlük çektiklerini bildirdi.

abd'de uçakta covid-19 nedeniyle bir yolcu hayatını kaybetti

Uçuşun 90. dakikasında Covid-19 nedeniyle durumu kötüleşen ve bilinçsiz hale gelen adama yardım etmek için yolculara kalp masajı yapıldı. Uçak, acil iniş için New Orleans’a yönlendirildi. Uçak New Orleans’a inmeden yaklaşık bir saat önce hasta adama CPR verilirken, adamın hastanede öldüğü bildirildi.

United Airlines ve ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) tarafından ölen kişinin corona virüsü olduğu doğrulandı. United Airlans tarafından yapılan açıklamada, yolcunun herhangi bir semptomu olup olmadığı sorulduğunda, adamın check-in sırasında yalan söylediği belirtildi.
Uçuş Görevlileri Derneği sözcüsü Taylor Garland, dört uçuş görevlisinin Los Angeles’a vardıklarında iki hafta karantinada kalacağını söyledi. Garland, “Sendikamız mürettebatı desteklemeye devam ediyor” dedi. “Yolcuları havayolu Covid-19 politikalarına uymaya ve hastaları evde kalmaya çağırıyoruz” dedi.

abd'de uçakta covid-19 nedeniyle bir yolcu hayatını kaybetti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu