Güncel Haberler

ABD’de bir hastane otoparkı koronavirüs servisine dönüştürüldü

ABD’de koronavirüs (Covid-19) vakaları nedeniyle hastaneler dolmaya başladı. Bunun üzerine Nevada eyaletindeki Reno Hastanesi otoparkına 700 hasta yatağı yerleştirildi.

Hastane personelinden biri olan Janet Baum “Bu korkutucu” dedi. “İşe gittiğinizde kapalı otoparkta çalışmayı beklemiyorsunuz, ancak artık bir garajda çalışmak istemememiz için onu hastaneye çevirdik.” Bildirildiğine göre garaj 10 gün içinde hastaneye çevrildi.

ABD’DE 300 BİN’DEN FAZLA KİŞİ KORONAVİRÜSTEN ÖLÜYOR

ABD’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 2.319 kişi artarak 305.88 oldu. Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 2 bin 319 artarak 305 bin 88’e çıktı.

Dünyada Kovid-19 vaka ve ölüm sayısında ilk sırada yer alan ABD’yi 9 milyon 871 binin üzerinde vaka ile Hindistan ve 6 milyon 880 binden fazla vaka ile Brezilya takip ediyor.

İLK KOVİD AŞILARI AMERİKA’DA DAĞITILDI

Pfizer ve BioNTech’in ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından kullanılmak üzere onaylanan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı bugün ülkede dağıtıldı.

ABD Sağlık Bakanı Alex Azar Cuma günü yaptığı açıklamada, ülkedeki ilk aşının önümüzdeki hafta içinde vurulmasının planlandığını duyurdu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu