Güncel Haberler

ABD Başkanı Trump: Asla yenilgiyi kabullenmeyeceğim

Trump, 3 Kasım 2020’de yapılan başkanlık seçimlerinin sonuçlarını netleştirmek için bugünkü Kongre oturumu için Washington’da toplanan destekçilerine hitap etti.

Kurşun geçirmez camdan sonra konuşan Trump, “Demokratlar seçim usulsüzlükleri yapıyordu” iddiasını sürdürdü.

Trump, seçimlerin gerçek galibi olduğunu savundu, “Yenilgiyi asla kabul etmeyeceğim, pes etmeyeceğim.” dedim.

Bu seçimlerde oyları artırdığını ve yaklaşık 75 milyon kişinin kendisine oy verdiğini vurgulayan Trump, “Aranızdan biri Joe Biden’ın gerçekten 80 milyon oy aldığına inanıyor mu? Bunlar, bilgisayar tarafından oluşturulan 80 milyon oy. ” O konuştu.

KENDİNE DESTEK VERMEYEN TRUMP KRİTİK CUMHURİYETLERİ

Demokratların yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınını seçimleri lehine çevirmek ve hile yapmak için kullandığını savunan Trump, basının da haberleriyle kendilerine destek olduğunu söyledi.

Demokratların seçimlerde ülkelerinin itibarını zedelediğini belirten Trump, Demokratların yapmaya çalıştığını dünya ülkelerinin bile yapmadığını söyledi. “eleştiri buldu.

Seçim itirazında kendisini desteklemeyen Cumhuriyetçilerin yükünü altına alan Trump, “Cumhuriyetçiler artık ‘zayıf Cumhuriyetçiler’ olarak adlandırılacak.” ifadeyi kullandı.

“Barr’ı seviyorum ama çok değişti,” Trump, seçimlerde yaygın bir usulsüzlük olmadığını söyleyen ve geçen ay görevinden ayrılan Bill Barr’a yönelik eleştirisine devam etti. Adalet bakanım olarak adlandırılmak istemedi. ” dedim.

Bugün Kongre oturumunu yönetecek olan Mike Pence’in de seçim sonuçlarına itiraz etmesi gerektiğinin altını çizen Trump, “Pence bizim için savaşmalı, yoksa bugün ülkemiz için kötü bir gün olacak ve hayal kırıklığına uğrayacağım. . ” ifadeyi kullandı.

TRUMP DESTEĞİ İLE KONGREYE GİTECEK

Basına yönelik eleştirilerine atıfta bulunan Trump, “Bugün burada bizim için 100 bin kişi toplandı. Ancak yalancı basın bunu görmek istemiyor. ” O konuştu.

Basının da Demokratların baskısı altında olduğunu iddia eden Trump, “Basınımız artık özgür değil. Onlar halkın düşmanıdır. “ifadeleri kullandı.

Trump, başta Twitter olmak üzere sosyal medya şirketlerinin kendisine karşı davrandığını belirterek, “Twitter’da mesaj paylaşmak benim için çok zordu” dedi. değerlendirmeyi buldu.

Destekçileri ile Kongre binasına yürüyeceğini belirten Trump, “Demokrasimizi korumak için buradayız” dedi. dedim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu