Güncel Haberler

9 yaşındaki Yağmur korku ve stres nedeniyle kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmişti! Tacizciye 12 yıl ceza verildi

Bornova Kızılay Mahallesi’nde yaşayan ilkokul öğrencisi Yağmur K., 29 Temmuz 2016’da babasından izin alarak komşularının evine arkadaşı GA ile oyun oynamaya gitti. GA’nın dedesi Tuncay Ç., Yağmur K.’ya gelen Oyun sırasında tartışmanın ardından arkadaşının onu terk etmesi üzerine yalnız kalan küçük kızı, bebek alma sözüyle torunun odasına götürdüğü iddia edildi. Tuncay Ç tarafından taciz edilen Yağmur K. torununu hem bu odada hem de evin oturma odasında tutmazken, bu durumdan rahatsız olmuş ve dışarı çıkıp evine gitmiştir.

Duruşmadan iki gün önce hayatını kaybetti

Aile, annesine yaşadıklarını anlattıktan sonra polise şikayette bulundu. Gözaltına alınan Tuncay Ç., Tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Savcılığın soruşturmasının ardından Tuncay Ç. Hakkında İzmir 7.Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘çocuğa cinsel istismar’ iddiasıyla 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Cinsel tacize uğrayan Yağmur K., mahkemede tacizcisiyle karşılaşacağı için yaşadığı stres ve korku nedeniyle yaşadığı kalp krizi sonucu duruşmadan 2 gün önce 21 Kasım’da hayatını kaybetti.

MUĞLA’DA 2 ÇOCUK TUTUKLANDI

Serbest bırakıldıktan sonra eşinden boşanan inşaat işçisi Tuncay ç, gittiği Muğla’da Suriyeli bir kız SJ (10) ve MS (12) adlı bir erkek çocuğa cinsel tacizde bulundukları iddiasıyla tutuklanarak tutuklandı.

12 YIL CEZAİ

Tutuklu olarak yargılanan Tuncay Ç., Muğla Cezaevi’nden bugün İzmir 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile görülen duruşmaya katıldı. Duruşmada, Tuncay Ç. 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Yağmur K.’nın avukatı Ayşe Esra Ünlü Polat, cezanın düşük olduğunu ve karara itiraz edeceklerini söyledi.

9 yaşındaki yağmur, korku ve stres nedeniyle kalp krizinden öldü!  tacizci 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı

YAĞMUR, SOSYAL HİZMET UZMANINI TAVSİYE ETTİ

Öte yandan Behçet Uz Çocuk Hastanesi Çocuk İzleme Merkezi’nde Sosyal Hizmet Uzmanı olarak çalışan Dr. ABA, Yağmur K. ile adli görüşme yaptığını, çocuğun ilk başta tereddütlü, ağlamaklı ve içine kapanık olduğunu söyledi. Yağmur’un Tuncay Ç. Kendisine alıştıktan sonra odanın özel bölümlerini ele alan ABA, “Oyun odasında Yağmur’la çok zaman geçirdik; çünkü olanlar hakkında içe dönüktü. Sohbet ederek kendime alıştım. Adli muayene odasına tek başına girmek istemedi, annesi ile içeri girdi. Bana alıştığı için anlatmaya başladı. Oyun oynamak için arkadaşının evine gittiğini, arkadaşının büyükbabasının onu arka balkona götürüp manzarayı seyrettiğini, daha sonra onu oyuncak vermeye götürdüğünü, özel kısımlarını giydirdiği ve tacizine devam ettiğini söyledi. sanığın elini tutarak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu