Güncel Haberler

“80 yaşındaki kadının evine baskın yapıldı” haberine Fahrettin Altun’un avukatından açıklama geldi

Tunç yaptığı açıklamada, “Davanın zanlısının ifadesi CHP Milletvekili Zeynel Emre’nin iddia ettiği gibi adliyeye ‘zorla getirilerek’ ve ‘baskın’ ile alınmadı. Gerçekleri çarpıtan, kamuoyunu yanıltan ve yanlış beyanlar kullanan algılama operasyonlarının önüne geçmek için dosya ile ilgili gerçeklerin paylaşılması gerekmektedir. “ifadeleri kullandı.

Şeref, şeref ve saygıyı zedeleyici suçlamayla ilgili olarak müvekkil adına şikayette bulunulduğunu vurgulayan Tunç, şunları söyledi:

“Şikayet üzerine dosya zanlısının ifadesi alınmış ve Kovid-19 tedbirleri kapsamında ifadesinin evde alınmasına ilişkin savcılık tarafından 26.06.2020 tarihli yazı ile kolluk kuvvetine yazı yazılmıştır. . Dosyaya ilişkin zanlının ifadesi, CHP Milletvekili Zeynel Emre’nin iddia ettiği üzere zorla adliyeye götürülmedi. Avukatıyla birlikte 1 Temmuz 2020 günü saat 11: 00’de Eyüpsultan İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği’ne bizzat geldi. Savcılığın mektubu dahil söz konusu ifadelerin tamamı soruşturma dosyasında yer alıyor. Soruşturma kamu davasına dönüştü ve yargılama süreci devam ediyor. “

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu