Güncel Haberler

56 saatlik kısıtlama bu akşam başlıyor

Koronavirüs (Covidien-19 kapsamındaki) Türkiye genelinde mücadele önlemleri ile 21 Aralık Pazartesi günü saat 05.00’te sokağa çıkma bu akşam başlayacak.

56 saatlik kısıtlama bu gece başlıyor

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesinde hafta içi 21.00-05.00, Cuma 21.00’den hafta sonu Pazartesi 05.00’e kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacağı belirtildi.

56 saatlik kısıtlama bu gece başlıyor

Buna göre hafta sonu uygulanacak üçüncü sokağa çıkma yasağı bugün 21.00’de başlayacak. Kısıtlama 21 Aralık Pazartesi günü 05: 00’da sona erecek.

56 saatlik kısıtlama bu gece başlıyor

Sokağa çıkma yasağına uyma istisnaları dışında tüm işyerleri de saat 20: 00’de kapanacaktır.

56 saatlik kısıtlama bu gece başlıyor

Hafta sonunun tamamını kapsayacak kısıtlama ile ilgili soru ve cevaplar şu şekilde;

NEREDE ALIŞVERİŞ YAPABİLİRSİNİZ? 56 saatlik kısıtlama bu gece başlıyor

Kısıtlama olduğu cumartesi ve pazar günleri ise market, bakkal, manav, kasap ve kuru meyve dükkanları 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek. Aynı saatler arasında bakkallar, manavlar, kasaplar, kuruyemiş dükkanları ve online sipariş veren firmalar evlere / adreslere satış yapabilecek.

Cumartesi ve Pazar günleri fırın ve / veya fırıncılık lisanslı işletmeler ve bu işletmelerin sadece ekmek satan bayileri açık olacak. Vatandaşlar (65 yaş ve üstü ve 20 yaş altı olanlar hariç) ekmeğini karşılayacak araç kullanmamak kaydıyla konutlarına en yakın market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi ve pastaneye gidebilecek ve unlu mamul ihtiyaçları (engelli vatandaşlar hariç).

Unlu mamuller ve unlu mamuller lisanslı işletmelere ait ekmek dağıtım araçları, sadece market ve manavlara ekmek servisi yapabilecek olup, ekmek dağıtım araçları ile sokaklarda satış yapılmayacaktır.

YİYECEK SİPARİŞİ YAPILABİLİR Mİ? 56 saatlik kısıtlama bu gece başlıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu