Güncel Haberler

2,5 ay önce evlendiği eşi tarafından darp edilen 17 yaşındaki Sudenya: 15 gün sokakta yaşadık

Ankara’da yaşayan Sudenya Irmak, yaklaşık 3 yıl önce tanıştığı Burak Irmak ile ailesinin izniyle 5 Ekim 2020’de evlendi. Sudenya Irmak, kısa bir süre sonra kocasından şiddet görmeye başladı; ama şikayet etmedi. Bir süre ailesinin evinde kalan Sudenya Irmak, kocasının ailesiyle tehditler savurması üzerine karakola gitti. Bunun üzerine Ankara 1.Aile Mahkemesi Burak Irmak’a 3 aylık uzaklaştırma kararı verdi. Sudenya Irmak, kararın ardından kocasıyla birlikte yaşadığı eve gitti. Burak Irmak, askıya alınan tedbirlere rağmen 13 Aralık’ta Sudenya Irmak’ı tekrar darp etti. Daha sonra Sudenya’yı hastaneye götürme bahanesiyle Sudenya’yı ailesinin evine götüren Burak Irmak, telefonuna el koyduğu eşi Sudenya’ya şiddet uyguladı. Kocasından bir anlık dikkat dağınıklığı ile telefonunu eline alan Sudenya Irmak, kız kardeşine bir mesaj göndererek yardım istedi. Sudenya Irmak, eve gelen ailesi tarafından tekrar eşinden şikayetçi olarak hastaneye kaldırıldı.

’15 gün sokakta yaşadık’

Yaşadıklarını anlatan Sudenya Irmak, ailesinin muhalefetine rağmen evlendiğini anlatarak, “Eşim, nikah günü trafik cezası olduğu için karakola gitti. Ailesi de karakola geldi. Orada bize hakaret etmeye başladılar. Bir süre onlarla yaşayacaktık; ama bu olay üzerine bizi eve kabul etmediler ve eşyalarımızı kapının önüne koydular. Bu yüzden karımla yaklaşık 15 gün sokakta yaşadık. Sonra çevredeki insanların yardımıyla bir ev kiraladık. Bu süre zarfında hiçbir sorun yaşamadık. Bir süre hastalandım. Kocam da işe gittiği için anneme gitmemi istedi. Ertesi gün eşim ve ailesi evin önüne geldi, eşim bir bıçak salladı ve ‘ben senin için bir adamdım’ diye bağırmaya başladı. Ben de şikayet ettim. Daha sonra onları sürgün etmeye karar verdiler. Buna rağmen geldi ve beni dövdü. Beni ailesinin evine götürdü, orada dövdü ve 2 gün orada tuttu. Ailem geldi ve beni kurtardı ”dedi.

eşi tarafından 2,5 ay önce darp edilen 17 yaşındaki sudenya: 15 gün sokakta yaşadık

‘KONFORLU ZİYARET ETMEK İSTİYORUM’

Artık ailesinin evinde yaşadığını ve boşanmaya karar verdiğini belirten Sudenya Irmak, “Evde olmadığımı bildiği için evimize gitti ve kapının kilidini değiştirdi. Evdeki tüm eşyaları da aldı. Cuma günü boşanma davasını açacaktım; ama o gün benden bazı belgeler istediği için açamadım. Bugün açacaktım, hastane randevum nedeniyle henüz açamadım. Umarım yarın davayı açarım. Korktuğum için evi terk edemem. Sokakta onunla karışmaktan korkuyorum. Şimdi rahatça dışarı çıkıp seyahat etmek istiyorum ”dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu