Güncel Haberler

24 saat çalışıp, koronavirüsün izini sürüyorlar!

İlk koronavirüs vakaları, 11 Mart’tan itibaren görevleri ne olursa olsun özverili bir şekilde çalışmaya devam ettiğini, çünkü Türkiye’deki sağlık çalışanları kavramı hastalarını iyileştirmek için mücadele ettiğini ortaya koydu. Manisa’da pandemide cephede savaşan radyasyon ekipleri, Covid-19 hastalarını ve evlerinde izole edilen kontaklarını izlemek ve virüsün yayılmasını önlemek için günün 24 saati çalışıyor. evlerinde ilaç verir, acil durumlarda hasta veya temaslıların hastaneye sevkini sağlar. Ekipler koronavirüsün izini gece gündüz evden eve götürüyor.

‘7/24 MÜCADELE EDİYORUZ’

Şehzadeler ilçesinde çekim ekibinin başında yer alan İlçe Sağlık Müdürü uzman doktor Müjde İlgün, “Tüm olumlu vakalardan, tüm hastalardan ve numuneye ihtiyacı olan kişilerden numune almak için evlerine gidip gerekli önlemleri alıyoruz. gün boyunca. “Özveriyle çalışıyoruz. Mart ayından bu yana sahada 7/24 koronavirüsle mücadele ediyoruz” dedi.

koronavirüsü takip ederek günde 24 saat çalışıyorlar!

‘KİŞİLER HAKKINDA DOĞRU BEYANLAR’

Koronavirüsü olan kişileri temasları hakkında doğru açıklamalar yapmaya çağıran İlgün, şunları söyledi:

“Sağlık profesyonelleri olarak gerçekten çok çalışıyoruz. Sizin için çalışıyoruz, kendi çocuklarımız için çalışıyoruz. Geleceğimiz ve büyüklerimiz için çalışıyoruz. Bir kişinin bile zarar görmemesini istiyoruz. İşimize karşılık sizden istediğimiz tek bir şey var. Savaşacak 3 büyük silah var. Bunlardan biri maske, biri sosyal mesafe, diğeri hijyen. Üçünü de uygun şekilde yerleştirirsek, bize yardım etmiş olursunuz. Ayrıca, çevrenizde bir kişide koronavirüs varsa, lütfen kişilerle ilgili açıklamaları doğru yapın. Temas halinde olmak, karantina altında olmak kötü bir şey değildir. Aksine, sosyal bir sorumluluktur. Doğru açıklamalarda bulunmak için vatandaşlardan destek bekliyoruz. “

Radyasyon ekibinde görevli sağlık görevlisi Erdem Kutkan, hastalıkla mücadelede önemli olan 3 kurala dikkat çekti. Kutkan, “Sürekli burada sizin için çalışıyoruz, sizin için çalışıyoruz. Lütfen sizden talep ettiğimiz sağlık görevlilerinin uyarılarına dikkat edin. Maskenizi takın ve sosyal mesafenizi koruyun. Bunlar sizin, aileniz ve tüm sevdikleriniz için gerekli ”dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu