Güncel Haberler

12 Aralık Hava durumu: Meteoroloji’den kuvvetli yağış ve rüzgar uyarısı

SICAKLIK: Ülkemiz genelinde önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normallerinin üzerinde olacağı tahmin edilmektedir.

RÜZGAR: Genel olarak, güney ve doğu yönlerinden gelen ışık, ara sıra orta kuvvette, güney yönlerinden güçlü (50-70 km / s) ve Ege ve Akdeniz bölgelerinde ve Orta Anadolu’nun güney kesimlerinde kısa süreli fırtına (60-80 km / s) Anadolu ve çevresi Trabzon ve Giresun. ) beklendiği gibi patlaması bekleniyor.

UYARILAR

GÜÇLÜ YAĞMUR UYARISI: Son değerlendirmelere göre; Batı bölgelerimizde beklenen sağanak ve gök gürültülü fırtınalar Marmara’nın batısında (Çanakkale, Edirne çevresi ve Balıkesir ve Kırklareli), Kıyı Ege ve Batı Akdeniz (Antalya, Isparta’nın güneyi, Burdur’un doğusu) ve Manisa, Ani sel ve sel Denizli civarında çok güçlü (21-75 kg / metrekare / 12 saat), İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinde çok kuvvetli (51-100 kg / metrekare / 12 saat) Yıldırım, yağış sırasında şiddetli rüzgar, yerel dolu ve hortum oluşumu riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve dikkatli olun.

GÜÇLÜ RÜZGAR UYARISI; Ege ve Akdeniz Bölgeleri ile İç Anadolu’nun güney kesimleri ile Trabzon ve Giresun çevresinde rüzgarın kuvvetli (50-70 km / h) ve kısa süreli fırtına (60-80 km / sa) esmesi beklendiğinden, çatı uçuşu , ağaç ve direk devrilmesi Soba ve baca gazı zehirlenmesi gibi olası olumsuz etkilere karşı dikkatli ve tedbirli olun.

SOBA VE BACA GAZI ZEHİRLENMESİ UYARISI; Son değerlendirmelere göre; Marmara’nın güneyi, İç Ege, Göller Bölgesi, İç Anadolu’nun güneyinde ve batısında beklenen kuvvetli güney rüzgarlarının neden olabileceği soba ve baca gazı zehirlenmesine karşı ilgililer ve vatandaşlar dikkatli olmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU

MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Çanakkale, Edirne ve Balıkesir’in batısında ve Kırklareli civarında kuvvetli olması bekleniyor.

EDİRNE ° C, 14 ° C
Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah kuvvetli olması bekleniyor.

İSTANBUL ° C, 16 ° C
Parçalı ve parçalı bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağmur

KIRKLARELİ ° C, 12 ° C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinin batı kesimlerinde yağışların kuvvetli olması bekleniyor.

KOCAELİ ° C, 18 ° C
Parçalı ve bulutlu, aralıklı yağmur

EGE

Bölgenin parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinde yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği, yer yer Güney Ege kıyılarının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli ve yerel olarak kuvvetli (21-75 kg) olması bekleniyor. / m2) kıyı Ege, Manisa ve Denizli çevrelerinde, yer yer (51-100 kg / m2) İzmir, Aydın ve Muğla bölgelerinde. Rüzgarın gece saatlerinden itibaren kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 km / sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu