Güncel Haberler

105 yaşında! Önce kanseri, sonra koronavirüsü yendi

Domaniç ilçesinde torunlarının işlettiği giyim mağazasında zamanını geçiren Nuri Uysal, 10 günde yakalandığı koronavirüs hastalığından kurtuldu.

SIRT AĞRISIYLA HASTANEYE GİTTİ 105 yaşında!  önce kanseri, sonra koronavirüsü yen

Kovid-19 testi pozitif çıkan Uysal, bel ağrısı şikayeti ile götürüldüğü hastanede başka bir belirti göstermeyince evde karantinaya alındı ​​ve ilaç tedavisine başladı. İleri yaşına ve kronik rahatsızlıklarına rağmen 10 günde Covid-19’u mağlup eden Uysal, maskesiz dışarı çıkmadığını ve sosyal mesafeye dikkat ettiğini söyledi.

105 yaşında!  önce kanseri, sonra koronavirüsü yen

Torunlarıyla hayattan kopmadığını hatırlatan Uysal, “Corona denen bir hastalık var. Çevremizdeki herkes koronavirüse yakalandı, ‘Ben de yakalanırdım’ diye korktum. Dükkana girip giden insanlara baktığımda, ‘Yakalanır mıyım acaba?’ Sonra hastalık beni de buldu. Bir gün sırtım ağrıyor. Çocuklarla hastaneye gittik. Hasta olduğumu öğrendik. Beni evde karantinaya aldılar. Çok ilgilendiler. Umarım tüm hastalıkların üstesinden gelirken bunu aşmışımdır. 10 gün sonra kalktım. Herkes bu hastalığın üstesinden kolaylıkla gelemez. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına dikkat edelim. Hayatta kaldım. “Tanrıya şükür” dedi.

“ÇALIŞMA ÜTÜ PASLANMAZ” 105 yaşında!  önce kanseri, sonra koronavirüsü yen

Torunu Hamit Uysal, büyükbabasının kolon kanserinden yeni iyileştiğini belirterek, “O zaman koronaya gelince çok korktuk. 105 yaşında, çok fazla deneyim var. Büyükbabam pek çok ameliyat geçirdi. İlçenin ilk esnaflarından biri, ‘Koronavirüse dayanamaz’ diye düşünüyorduk çok şükür 10 günde kalktı. Büyükbabam asla sıkılmaz. Yıllar önce açtığı dükkana dişleri ve tırnaklarıyla iniyor, bizi denetliyor, yardım ediyor. Kendine çok iyi bakıyor, şimdiye kadar birçok ameliyat geçirdi.

105 yaşında!  önce kanseri, sonra koronavirüsü yen

En büyük sorunumuz kolon kanseri süreciydi. Tanrıya şükür kanserden kurtuldu ”. Dedesinin sağlık formülünü anlatan Uysal, “Çok yürüyor, günde 2 öğün yemek yiyor. Akşam 18: 00’den sonra yemeyi ve içmeyi bırakır. Yoğurt, ceviz ve hakiki zeytinyağı eksik değil. Çocukluğundan beri esnaf. Biliyorsunuz ‘çalışma demiri paslanmaz’ diyorlar, en bariz örnek dedem ”.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu