Güncel Haberler

10 liraya götürmeyen taksicinin aracını çaldı, markette yakalandı

Olay, 4 Aralık Cuma akşamı Seyhan ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre Ünal U., geldiği saatlerde geldiği taksi durağında 10 lirası olduğunu söyleyerek 2 şoföre evine gitmek istediğini söyledi. sokağa çıkma yasağı başladı. Taksicilerden olumsuz yanıt alınca istasyonda kontak anahtarı ile taksiye binip uzaklaştı.

SONRAKİ GÜN GERİ DÖNDÜ

İhbar üzerine polis ekipleri çevrede soruşturma başlattı. Taksi terk edilmiş olarak bulundu. Kapalı işyerleri nedeniyle güvenlik kameralarının görüntülerine ulaşamayan polis ekipleri, sabah saatlerinde tekrar taksi durağına geldi. Polis kısa süre sonra pazara girdi ve güvenlik kamerasını incelemeye başladı. Görüntülerde şüpheliyi gören polis, marketten çıkan Ünal U. ile karşılaştı. Ünal U. gözaltına alındı.

GÜVENLİK KAMERASI TARAFINDAN KAYDEDİLMİŞTİR

Ertesi gün taksisi çalınan ve iade edilen Ünal U.’nun yakalanmasına şahit olan çarşı sahibi Ferdi Şen, güvenlik kameraları tarafından kaydedildi, “Cebinde 10 lira var, buradaki taksi şoförlerine, ‘Beni alacak mısın?’ O sordu. Taksiciler ‘almayacağız’ deyince anahtarıyla taksiye binip gitti. Hedefine ulaştı ve taksiyi orada bıraktı. ”

‘VERGİ ÖLÇERİNİ AÇMADIM’

Şen, “Polisler Ünal U ile görüştü. Polis, ‘Taksiyi niye çaldınız? ’10 lira param vardı’ diye sorduğumda. “Taksi şoförleri beni almayınca kendim aldım” dedi. Ayrıca polise “Taksimetreyi ben açmadım” cevabını verdi. Daha sonra karakola götürüldü. ”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu