SON DAKİKA

Mersin Haber, Gündem ve Teknoloji Haberleri – MersinBu.Com

Mezitli’de Yüzme Kursunu Tamamlayan Öğrenciler Sertifikalarını Aldı

Mezitli’de Yüzme Kursunu Tamamlayan Öğrenciler Sertifikalarını Aldı
Bu haber 02 Temmuz 2016 - 19:15 'de eklendi ve 460 views kez görüntülendi.

Mersin’in merkez ilçe Mezitli Belediyesi eğitim havuzunda hızlandırılmış yüzme eğitimi alan 6-14 yaş arası çocuklar, eğitimlerini başarıyla tamamladı. Minik öğrenciler, üç haftalık eğitim sonunda sertifika aldı.

Mezitli Belediyesi’nin Yeni Mahalle ve Atatürk Mahallelerinde bulunan eğitim havuzlarında tecrübeli yüzme antrenörlerinden hızlandırılmış yüzme eğitimi alan öğrenciler, temel seviyede yüzmeyi öğrendi. Kursiyerler, aldıkları eğitimle kursun birinci etabını tamamlamış oldu. Öğrencilerin sertifika törenine katılan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, minik yüzücülere katılım belgelerini verdi.

Eğitim havuzlarının 11 Temmuz’da ikinci etabına başlayacağını belirten Başkan Tarhan, “Mezitlimizde herkesin yüzmeyi bilmesini istiyorum. Bu nedenle her yaştaki çocuklar ve yetişkinlere yüzme eğitimi olanağı sağlayacağız. Bu tür etkinliklerde vatandaşlarımızın bize olan güvenini görüyorum. Eğitim havuzumuza 6-14 yaş arasında, 7 farklı gurupta, 175 öğrencimiz katıldı. Ailelerin, minik çocuklarını belediyemize emanet ettiğini ve belediyemizin çeşitli faaliyetlerine gösterilen yoğun ilgiyi görmek beni oldukça mutlu ediyor. Bunu göz önünde bulundurarak 11 Temmuz’da yüzme havuzlarımızın ikinci etabını her yaştan olmak üzere başlatacağız” dedi. – MERSİN

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA