SON DAKİKA

Mersin Haber, Gündem ve Teknoloji Haberleri – MersinBu.Com

Dinçer; “İstihdam Ülkemizin En Önemli Sorunu”

Dinçer; “İstihdam Ülkemizin En Önemli Sorunu”
Bu haber 24 Ağustos 2016 - 18:34 'de eklendi ve 1.010 views kez görüntülendi.

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Talat Dinçer, istihdamın, ülkemizin en önemli sorunlarından biri olduğunu söyledi.

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında bu yıl ekim ayı içerisinde gerçekleştirilecek olan ‘6. İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı’ kapsamında işbirliği protokolü imzalandı. 70’den fazla firmanın stant açacağı fuarda, 50 binin üzerinde işletmesiyle en büyük işveren kesimi olan esnaf ve sanatkarlar teşkilatı ile iş arayanlar birebir iletişim imkanına kavuşacak.

Mersin ESOB Başkanı Talat Dinçer, istihdam sorununun, ülke ekonomisinin en önemli sorunlarının başında geldiğine vurgu yaparak, “İstihdamı yüksek bir toplumda üretim artışı, sosyal güven ve istikrar her geçen gün artacaktır. Vatandaşlarımızın yaşam standardı, iş bulabilmeleri ve çalışabilmeleriyle doğrudan bağlantılıdır. Bu anlamda, işverenleri ve iş arayanları aracısız olarak buluşturması planlanan ‘6. Mersin İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı’nın iş ve kariyer hayatına, mesleki eğitimin önemine, ilimizdeki işletmelerin kendilerini tanıtabilmelerine, lise ve üniversite öğrencilerinin iş hayatını yakından tanımalarına fırsat yaratacaktır” dedi.

Esnaf ve sanatkarların mesleki gelişim ve istihdam yaratma konusunda kilit bir konumda olduğunu, İŞKUR’un personel maliyetlerini düşürücü programlarından yararlanmalarının ise son derece önemli olduğunu kaydeden Dinçer, “O nedenle bu fuarı kentimiz için fırsat olarak değerlendiriyoruz. Mesleki eğitimi, kurumsal iletişim ve tanıtımı, ücretsiz kariyer danışmanlığı bir arada bulabileceğimiz fuarı koordine eden İŞKUR’un yanındayız ve fuar için elimizden gelen katkıyı sunmaya hazırız” diye konuştu.

Mersin İŞKUR İl Müdürü Mustafa Kutlu ise 2 gün sürecek olan ve 70’in üzerinde firmanın stant açmasını bekledikleri fuar organizasyonu için iş arayanlarla işverenler arasında bütün aracı unsurları kaldırarak birebir iletişim sağlanacağını belirtti. Kutlu, işsizlikle mücadele konusunda uyguladıkları mesleki eğitim, işbaşı eğitimi, toplum yararı programlar gibi fuarın da önemli bir araç olduğunu ifade etti. Fuar organizasyonu için haziran ayını üst kuruluşlarla yapılan protokollere ayırdıklarını dile getiren Kutlu, “Bu amaç doğrultusunda fuar organizasyon sorumluluğunu yürüten ekibimizle işverenleri ziyaret ederek, fuar

organizasyonunda yer almaları için bilgilendirme yapmaktayız. İstihdam hususunda Mersin Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği çok önemli bir paydaşımız ve kendilerinden fuar için büyük katkı beklemekteyiz” ifadelerini kullandı. – MERSİN

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA