SON DAKİKA

Mersin Haber, Gündem ve Teknoloji Haberleri – MersinBu.Com

Ak Partili Ercik: “Fırat Kalkanı Operasyonu Nefsi Müdafadır”

Ak Partili Ercik: “Fırat Kalkanı Operasyonu Nefsi Müdafadır”
Bu haber 24 Ağustos 2016 - 18:34 'de eklendi ve 982 views kez görüntülendi.

AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, Suriye’nin Cerablus bölgesinin IŞİD’den temizlenmesi için başlatılan ‘Fırat Kalkanı’ operasyonunun ‘nefsi müdafaa’ olduğunu belirterek, “Bu işin artık son bulması gerekmekteydi ve bu süreç başladı. Türkiye sınırında bizi tehdit etmesine hiçbir terör örgütüne izin verilmeyecektir” dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin Cerablus bölgesine yönelik başlattığı ‘Fırat Kalkanı’ operasyonunu yaptığı açıklamayla değerlendiren Başkan Ercik, operasyonun ‘nefsi müdafaa’ olduğu belirtti. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bu operasyonda koalisyon güçleri ve ılımlı muhaliflerle birlikte hareket ettiğini kaydeden Ercik, “Sürekli olarak Türkiye Cumhuriyeti’ni Suriye sınırında tehdit eden DAEŞ’e karşı artık müdahale de gecikmemek gerekirdi. Şu ana kadar Suriye’den ülkemize yapılan saldırılar artık işi kaçınılmaz bir duruma getirdi. Bu işin artık son bulması gerekmekteydi ve bu süreç başladı. Türkiye sınırında bizi tehdit etmesine hiçbir terör örgütüne izin verilmeyecektir. Bu konu ile ilgili Hükümetimiz titiz bir biçimde çalışıyor” ifadelerini kullandı.

Bu operasyonu yapmanın Türkiye’nin hakkı olduğunu vurgulayan Ercik, “Türkiye maalesef terör örgütleri ile genel olarak mücadele etmek durumundadır. Hele ki son dönemde terör örgütleri ile açık halde savaş halindeyiz. Dünya terör belası ile uğraşıyor. Bu bir gerçek. Ancak en çok terör örgütü ile mücadele halinde olan ülke Türkiye’dir. Ülkemizdeki istikrar belli ki bazı çevreleri rahatsız etmekte. Bizi bu yoldan terör belası ile vazgeçirmek niyetinde. Ancak bilinmelidir ki Türkiye bu tür kirli oyunlara kurban edilmeyecektir” şeklinde konuştu. – MERSİN

TSK'DAN SURİYE'YE ASKERİ OPERASYON HABERLERİ İÇİN TIKLAYIN

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA